תומכי זדורוב, אילוסטרציה,  צילום-  (צילום: אורטל דהן)
תומכי רומן זדורוב, אילוסטרציה | צילום: אורטל דהן

חוקרי יחידת ההונאה במשטרת מחוז מרכז חקרו אתמול (ב') בערב שתי פעילות בקבוצת הפייסבוק "כל האמת על פרשת רצח תאיר ראדה", אשר העלו פוסט נגד קצין משטרה שחקר את פרשת הרצח, והטיחו בו כינויים קשים ביותר. השתיים נחקרו באזהרה במשך כשעתיים בגין עבירה של העלבת עובד ציבור והסתה לאלימות.

הפוסט עלה לאחר שבית המשפט העליון החליט להרשיע את רומן זדורוב. על פי החשד, שתי הפעילות כינו את הקצין "חלאה", "חתיכת טינופת מסריח", "עלוב נפש" וכתבו כי "צריך לקבור את הבן אדם. אדם רע. מניפולטור". הפוסט שהעלתה אחת הפעילות זכה לכ-1,000 שיתופים ואלפי לייקים ותגובות רבות, שרובן היו נגד התנהלות המשטרה בפרשה והקצין שחקר את זדורוב.

אחת הנחקרות, שנכנסה לחרדות בעקבות חקירתה, מחקה את הפוסט ואת פרופיל הפייסבוק שלה מחשש שהמשטרה תמשיך לרדוף אותה. "חקרו אותי כאילו שאני סייעתי למחבל לבצע את הפיגוע בתל אביב ולברוח", היא אומרת ל-NEXTER. "זו הייתה חקירה קשה ומפחידה. בושה וחרפה שזה מה שיש למשטרה לעשות בימים אלו. זכותו של כל אחד להביע את דעתו. איפה חופש הביטוי? רוצים לסתום לנו את הפה בגלל שאנחנו תומכות במאבק של זדורוב לזיכויו בתיק".

אחד הפעילים בדף הפייסבוק זעם על התנהלות המשטרה ועל עצם החקירה: "המשטרה שמה לה למטרה לרדוף את חברי הקבוצה אך ורק בגלל שחשפנו פרטים מתוך החקירה שמציגים אותה באור שלילי", הוא אומר לנו. "במקום לתפוס את המחבל בתל אביב מחפשים לחקור אזרחים שמנסים להגיע לחקר האמת. המשטרה פוחדת מאתנו ועושה הכול כדי שנפסיק את המאבק שלנו, אבל אנחנו נמשיך אותו עד להוצאת האמת והצדק לאור", ציין הפעיל.

ל-NEXTER נודע כי בכוונת המשטרה לחקור אזרחים נוספים בחשד להעלבת עובדי ציבור והסתה נגד המעורבים בחקירת רצח תאיר ראדה. 

מדובר המשטרה במחוז מרכז, סנ"צ עמי בן דוד, נמסר בתגובה: "בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות, הכוללים הכפשות קשות נגד קצין משטרה שנטל חלק בחקירת רצח תאיר ראדה, פתחה המשטרה בחקירה שבמסגרתה נחקרו 2 חשודות בחשד להסתה לאלימות והעלבת עובד ציבור. בימים הקרובים יועבר תיק החקירה לפרקליטות מרכז לעיון והחלטה".