אין תמונה
"לשתף לשתף לשתף!!! בפייסבוק מחקו את ישראל! והוסיפו את פלסטין!". אז זהו שלא

האם פייסבוק לא מכירה את ישראל? בימים האחרונים גולשים רבים מציפים את הרשת החברתית בתמונה ובה לכאורה מתעלמת פייסבוק מקיומה של ישראל ובבחירת מדינה ממנה הגולש רוצה לקבל הודעות טקסט מופיעה רק פלסטין כאופציה.

כדי לראות את אותו הסינון של ישראל יש להגיע ל"התראות" (צד ימין למעלה בגרסה העברית ושמאל באנגלית), אחר כך ללחוץ על "הצג את כל ההתראות" ומשם לבחור "קבל התראות דרך הודעות טקסט". מי שינסה יגלה כי אכן ישראל אינה מופיעה בעוד שפלסטין דווקא כן.

הגולשים שמשתפים את התמונה מתארים את המקרה כלא ייאמן, שערורייה, מזעזע ועוד וגם דורשים מחבריהם לשתף אותה ולמחות נגד פייסבוק על המעשה הבלתי מקובל. 

אין תמונה
כך זה נראה במקור

ההיסטריה הפרו-ציונית החלה מפרסום התמונה בעמוד ה- Jews News בפוסט תחת הכותרת: "פייסבוק הכירה באופן רשמי את פלסטין" ובהמשך מוסיפים באותיות גדולות: "זאת שערורייה, בבקשה שתפו את הלינק הזה עם חבריכם ובקשו מהם לשתף את זה גם עם החברים שלהם!". 

נסביר כי הסיבה להיעדרות ישראל הרבה יותר פשוטה ותמימה מתיאורית הקונספירציה כנגד פייסבוק והמנכ"ל היהודי שלה מארק צוקרברג.

ישראל לא מופיעה ברשימת המדינות בגלל שמפעילות הסלולר שלה לא הגיעו להסכם שיתוף פעולה עם פייסבוק בעניין הפעלת שירות ההודעות וזאת בגלל שיקולים כלכליים שונים. אותם הסכמים ככל הנראה דווקא כן נחתמו מול פייסבוק והרשות הפלסטינית ולכן היא מופיעה ברשימה וישראל לא.  

נציין כי גם בסוף הפוסט ב-Jews News הוסיפו את העובדה שיש הסבר שקשור לספקיות הסלולר בישראל והסכמיהן עם פייסבוק, עם זאת מיד סייגו את הדברים וציינו כי הם עדיין "מתנגדים באופן נחרץ שמדינה מזויפת שמעולם לא היתה קיימת תופיע ברשימה".

>> שבעה דברים שיש לבדוק רגע לפני שקונים מחשב חדש