פייסבוק התנצלה אתמול על טעות שגרמה לה לפסול פרסומת בטענה כי הדוגמנית המופיעה בה שמנה מדי. הפרסומת הועלתה לפני שבוע על ידי קבוצת פמיניסטיות אוסטרליות בשם Cherchez la Femme ("חפש את האישה") כחלק ממסע לקידום אירוע בשם "פמיניזם ושומן" שייערך בחודש הבא. בתמונה נראית דוגמנית המידות הגדולות טס הולידיי בביקיני.

טס הולידיי, דוגמנית מידות גדולות
טס הולידיי, הדוגמנית שפייסבוק טענה שתמונתה גורמת לשמנות להרגיש רע

הנהלת הקבוצה קיבלה הודעה לפיה הפרסומת נדחתה מפני שהתמונה "מפרה את הנחיות הפרסום". הנהלת הקבוצה ערערה לפייסבוק, ולפני שבוע הסבירה עובדת פייסבוק ש"אסור לפרסומות להציג מצב בריאותי או משקל גוף כמושלם או לא רצוי באופן קיצוני". בפירוט הוסיפה שאסור להציג תקריבים של שומן או תנוחות שמבליטות אותו, בגדים צמודים מדי או הפרעות אכילה.

מנהלת הקבוצה, ג'סמי גליסון, התרגזה והעלתה צילומי מסך של תגובות פייסבוק לצד תלונה ארוכה בה כתבה בין היתר: "פייסבוק התעלמה מהעובדה שהאירוע שלנו הולך לדון בדימוי גוף חיובי (שבא בכל מיני צורות וגדלים, אבל במקרה של האירוע שלנו, גופים שמנים), ובמקום זאת הגיעה למסקנה שניסינו לגרום לנשים להרגיש רק עם עצמן על ידי העלאת תמונה של אישה גדולה יפהפיה. אנחנו די זועמות פה".

הפוסט הגיע לכלי תקשורת, ובעקבות פנייתם לפייסבוק אתמול שינתה פתאום החברה את דעתה והתנצלה: "הצוות שלנו מעבד מיליוני תמונות פרסום כל שבוע, ובמקרים מסוימים אנו אוסרים פרסומות בטעות. התמונה אינה מפרה את המדיניות שלנו. אנו מתנצלים על הטעות ויידענו את המפרסם כי אנו מאשרים את הפרסומת".

הפוסט המלא של ג'סמי גליסון: