כולנו רגילים לקבל שיחות שמזמינות אותנו לקבל ברכה מרב תמורת תשלום - ולנתק, אבל דורון, החליט להילחם. דורון קיבל לא מעט שיחות כאלה, תבע את מרכז ברסלב העולמי וקיבל מהם פיצוי של 2,623 שקלים. בשיחה עם תוכנית "הבוקר של קשת", הוא מסביר למה ואיך עשה את זה.

"אני גם רגיל לקבל את השיחות האלה ולנתק, אבל זו כבר תקופה ארוכה שאני מקבל את השיחות, לפעמים אפילו יותר מפעם ביום. עד שנתקלתי באינטרנט בחוק הספאם. חוק שאוסר על השיחות האלה", מסביר דורון. "אז החלטתי שבפעם הבאה שהם מתקשרים, אני מקליט את השיחה. אז הקלטתי והלכתי להגיש תביעה". 

עוד NEXTER בעמוד הפייסבוק שלנו 

ואם חשבתם שמדובר בתהליך ארוך ומייגע, לדורון יש חדשות טובות: "ממש הופתעתי כמה קל וידידותי זה היה. לקחתי פורמט לתביעה, לפי חוק הספאם באינטרנט, מילאתי אותו לבד ובלי עורך דין, כמו טופס רגיל ופשוט, הגשתי לבית משפט לתביעות קטנות, קבעו לי דיון, שגם היה די פשוט. החבר'ה שתבעתי, אמנם כתבו כתב הגנה, אבל אפילו לא טרחו להגיע לדיון והכל נגמר ברגע". 

לבסוף זכה דורון בתביעה, ומרכז ברסלב נאלץ כאמור לפצות אותו ב-2,623 שקלים (אותם הוא אגב עדיין לא קיבל בפועל). 

דורון מציין, כי מה שבאמת היה חשוב לו במקרה הזה, הוא לא הכסף אלא הפצת המסר, לכן הוא פירסם לכל החברים שלו בפייסבוק וביקש מהם לשתף את המקרה שלו. כדי שגם הם יוכלו לתבוע את המתקשרים. ויכול להיות שאם מספיק אנשים יתבעו אותם, הם אף יפסיקו עם השיחות המטרידות לגמרי. 

דורון ביקש להדגיש עוד, שהטענות שלו "מופנות לעבר כל הגופים שמפרסמים בשיטות אגרסיביות ומטרידה שכאלה, בניגוד לחוק הספאם. לא רק מרכז ברסלב, ממכוני הרזיה ועד מתן הלוואות"

>> "שלום, כאן הרב שקר כלשהו"

המכתב שקיבל:

הפוסט של ד' (צילום:  Photo by Flash90)
הפוסט של דורון | צילום: Photo by Flash90