ייתכן שמחר בבוקר תקומו אל שחר חדש, בו הניוזפיד החברתי שלכם בפייסבוק יקבל עיצוב שונה מזה שהכרתם. בתכנית: דגש על הוויזואליות וכמובן, כעס מצד המשתמשים שכבר התרגלו לעיצוב הוותיק וימלאו לכם את הפיד בתלונות.

משנים את ההרגלים

במסגרת הודעה רשמית אותה שיחררה פייסבוק, ציינה הרשת החברתית כי במהלך הלילה תתחיל לגלגל את העדכון החדש לניוז פיד של המשתמשים, תהליך הצפוי להגיע אל כלל משתמשי הרשת החברתית במהלך השבועות הקרובים. בעוד שהציגה את העיצוב המחודש כבר לפני כשנה, לאור קולות ביקורת שנשמעו מצד משתמשי הבטא החליטה לשנות, להתאים ולסגנן אותו בצורה הטובה והנוחה ביותר עבור המשתמשים ולהתרחק משינויים מרחיקי לכת עליהם חשבה תחילה.

החשיבה העיקרית העומדת מאחורי העיצוב החדש הוא הדגש על הויזואליות והתמונות הגדולות, אלמנט שמשתמשי הבטא אהבו עד מאוד. כתוצאה מכך, הדגש כאן הוא על צריכת התכנים בצורה ויזואלית והתמונות יקבלו את המיקוד המרכזי, כך שהטקסט המלווה לתמונות יקבל דגש משני, בערך, כפי שניתן לראות בתמונות הראשונות ששחררה החברה.

בדומה לעיצוב הנוכחי, גם כאן יוכלו המשתמשים לנווט באמצעות סרגל כלים שיוצג בצידו השמאלי של המסך (שככל הנראה יעבור לצד הימני עבור הממשק הישראלי), בשונה מהסרגל הקיים כיום התמונות הראשונות אינן מציגות אפשרות לצפות בתמונות, אך ייתכן שמדובר באלמנט עיצובי ואופציה זאת תתווסף בעת ההשקה.

בצידו השני של המסך יוכלו המשתמשים לצפות באירועים אליהם מוזמנים, בימי ההולדת אותם חוגגים חבריהם וכמובן בנושאים הטרנדיים כרגע ברשת החברתית. מתחת לאפשרויות אלה, יוצגו משתמשים "פוטנציאליים" להוספה – כאשר בשום מקום לא ניתן לראות אזכור לפרסומות או למודעות של החברה. אנו בספק שבחרה להסיר אותם לחלוטין וסביר להניח שגם כאן אלמנט זה יתווסף בעת ההשקה.

בעוד שנראה כי לא הרבה השתנה מלבד הגדלת התמונות, מדובר על שינוי מהותי בבסיסו שנועד להפנות את המשתמשים אל עבר שיתוף של יותר ויותר תכנים ויזואליים במקום טקסטואליים.

בתקופה בה כולם מאמינים שהרשת החברתית נמצאת בירידה משמעותית בפופולאריות ואפליקציות מבוססות תמונות כגון סנאפצ'אט תופסות את קדמת הבמה פעולותיה של פייסבוק נראות הגיוניות לחלוטין. כעת רק נותר לראות האם המהלך הזה אכן ישתלם עבורה והאם הצעירים יחזרו לפייסבוק, או שימשיכו הלאה לרשת החברתית הבאה.

לידיעה המקורית באתר Geektime

וגם:
>> גוגל יוצאת למלחמה בתוכן מועתק, ואז נתפסת בעצמה
>> המחשוב הלביש מגיע לנעלים והן יובילו אתכם ליעד