הגעתו של הדארק מוד (המראה השחור) לאפליקציית וואטסאפ לפני כשבוע, יצרה לחץ גדול יותר מצד גולשים לקבל כבר את גרסת הדארק מוד גם לפייסבוק. למרבה הפלא, פייסבוק היא האפליקציה והאתר היחידים שאין להם כרגע אופציה למראה שחור, זאת לאחר ששאר האפליקציות שבבעלותה – מסנג׳ר, אינסטגרם וכעת וואטסאפ – כבר מתהדרים באחד כזה. אז איפה בדיוק זה עומד?

פייסבוק בחנה את המראה האפל שלה מול משתמשים כבר לפני חודשים, כאשר אלו העלו צילומי מסך של המראה האפל לרשת ולא הראו התלהבות גדולה מדי לגבי חלק מהבחירות העיצוביות. אולם כעת, לאחר עוד שינויים שנוצרו בגרסה, גולשים משתפים בימים האחרונים את ההתקדמות, כאשר משתמשי פייסבוק רבים בטוחים שבגלל שמאגר בוחני הבטא הולך ומתרחב, הפיצ'ר החדש קרוב מתמיד.

פייסבוק עובדת על דארק מוד לא רק לגירסת הדסקטופ של האתר אלא גם לאפליקציות האנדרואיד וה-iOS שלה, כפי שנחשף כבר באוגוסט. כידוע, הדארק מוד גם אמור להקל על העיניים ולהזיק פחות לראייה וגם לחסוך בחיי הסוללה.

אם אתם כבר לא יכולים לחכות לראות את פייסבוק בדסקטופ בדארק מוד ואתם לא חולק ממשתמשי הטבא, יש לכם אופציה "להכריח" את זה בכרום. זה לא יהיה דומה כמובן לגרסה של פייסבוק, אבל הרעיון הוא אותו רעיון. לפני הכל, בדקו שיש לכם את הגרסה הכי מעודכנת של כרום. אחר כך, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס לכאן: chrome://flags/#enable-force-dark. לאחר מכן, תחת לשונית "Force Dark Mode for Web Contents", שנו ממצב Default למצב Enabled. כשתפתחו את הדפדפן מחדש, אתם אמורים לראות את האתרים שאתם מבקרים בהם בצבעים השונים.