אם לפני כמה שנים מנגנון האבטחה החדשני ביותר היה כזה המתבסס על זיהוי טביעת אצבע, הרי שכיום הטרנד התורן הוא ללא ספק זיהוי פנים. אחרי סמסונג ואפל, נראה כי גם פייסבוק רוצה לנצל את היתרונות של השיטה הזו למטרת אימות זהות המשתמשים שלה, לפחות לפי דיווח של מאט נווארה מ-TheNextWeb.

נווארה פרסם בחשבון הטוויטר האישי שלו תמונה שקיבל ממשתמש שהזדהה בשם Devesh Logendran, המציגה לדבריו את מנגנון האבטחה החדש של פייסבוק שיתבסס על זיהוי פנים. תמונה זו זכתה בהמשך לאישור מפייסבוק עצמה, שאמרה כי היא אכן בודקת את האפשרות. תכליתו של מנגנון זיהוי הפנים של פייסבוק היא לסייע למשתמשים שננעלו מחוץ לחשבונם לקבל בחזרה את הגישה אליו.


למה זה טוב?

זה יכול להיות שימושי לדוגמה בקרב משתמשים שהגדירו מנגנון אימות דו-שלבי, אך בשל נסיעה לחו"ל והחלפת סים במכשיר הטלפון שלהם, לא יוכלו לקבל את הודעת הטקסט שתבדוק אם הם אלו שניסו להתחבר לחשבון - מה שעשוי להוביל ללא מעט תסכול. במקום זאת, הם יוכלו פשוט להביט אל מצלמת הסלפי במכשירם ולקבל את הגישה לחשבון שלהם חזרה.

אתר TechCrunch פנה אל פייסבוק במטרה לקבל התייחסות לדיווח האחרון, וזה מה שהשיבה לו החברה בתגובה: "אנחנו בוחנים תכונה חדשה עבור אנשים שרוצים בקלות ובמהירות לאמת את הבעלות על החשבון שלהם במהלך שחזור החשבון. תכונה אופציונלית זו זמינה רק במכשירים שכבר נעשה בהם שימוש כדי להיכנס לחשבון הפייסבוק. זהו צעד נוסף, לצד אימות דו-שלבי באמצעות הודעת סמס, שאנחנו נוקטים כדי לוודא שבעלי החשבון יוכלו לאשר את זהותם".

אגב, הפרטים בנוגע לטכנולוגיה שעומדת מאחורי המנגנון מאוד עמומים, ואפילו לא נאמר בפירוש באילו מכשירים היא תהיה רלוונטית (סביר להניח שבסמארטפון, אבל מה לגבי המחשב הנייד למשל?).

כמו עם כל פיצ'ר חדש, פייסבוק בוחנת אותו כרגע בקרב קבוצה מצומצמת של משתמשים. אם הוא יתגלה כמוצלח, שימושי ומספיק מאובטח כדי למנוע מכל האקר מתחיל לפרוץ אל חשבונות באמצעות תמונה של בעל החשבון - הוא יגיע בהמשך למשתמשים נוספים.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
רכבת? מטוס? אילון מאסק מציע לנסוע ממקום למקום עם טיל
תוך שבוע: הגרסה החדשה של iOS על 25% מהאייפונים