אין תמונה
מעתיקה קצת מטוויטר וקצת מגוגל פלוס. פייסבוק

פייסבוק ממשיכה להתחדש – אחרי סדרת שינויים לניוז פיד והגדרות הפרטיות, הרשת החברתית השיקה אתמול (ד') כפתור חדש בשם Subscribe (מנוי).

הכפתור הוא סוג של חיקוי ל-Follow (עקוב אחרי) של טוויטר והוא מאפשר למשתמשים לעקוב אחרי פוסטים של פרופילים שהם לא החברים שלהם, כמובן בהתאם להגדרות הפרטיות של אותם משתמשים, ובמידה והם הגדירו את הפוסטים שלהם כציבוריים (public).

השינוי, כך על פי ההודעה של פייסבוק נועד לעזור לגולשים לשלוט בניוז פיד שלהם, כדי שיוכלו להיחשף יותר לתכנים שמעניינים אותם ורלוונטיים עבורם.

אין תמונה
עוקבים גם אחרי אנשים שלא אישרו לכם חברות

פיצ'ר יעיל מאוד של הכפתור הוא האפשרות לעשות מנוי רק לעדכונים מסוג מסוים של אותו משתמש ולהתעלם מאחרים, כך למשל אתם יכולים לקבל עדכון רק אם ההמשתמש פירסם סטטוס כתוב ולא לקבל עדכון אם הוא העלה תמונה.

הכפתור גם מאפשר לכם לשלוט בעדכונים שתקבלו מאנשים שנמצאים ברשימת החברים שלכם בפייסבוק וכמה מהתכנים שלהם למעשה יכנסו לסטרים שלכם.

על מנת לראות כל פוסט של פרופיל מסוים עליכם להגדיר את מצב המעקב ל"לעקוב אחרי כל העדכונים"  או לעבור למצב של "לעקוב רק אחרי דברים חשובים". כך אם אותו חבר מעביר את מצבו הזוגי ל"נשוי" זה יופיע בניוז פיד שלכם ואם הוא רק מפרסם תמונה של החתולה שלו, אתם לא תצטרכו לראות את זה.

אין תמונה
חבר שלכם העלה אלבום תמונות שמוקדש לחתולה שלו? מעכשיו אתם לא חייבים לראות את זה

חשוב לציין שאינכם מחוייבים להשתמש בכפתור  ה-Subscribe והוא אופציונאלי שנועד לעזור לכם לנקות את פיד החדשות ולשלוט על התכנים שמופיעים בו.

בדומה לטוויטר, מספר האנשים שאתם עוקבים אחריהם ואלה שעוקבים אחריכם מופיע בפרופיל שלכם.

טוויטר (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
ואם זה מזכיר לכם אתר אחר, אתם לא היחידים | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

עוד שני שינויים חשובים שפייסבוק הכניסה לאחרונה הם סידור החברים ברשימות בסגנון המעגלים של גוגל פלוס וגם האפשרות לקבל מייל אחד מרוכז של כל העדכונים האחרונים בפייסבוק, ולא הודעות מייל נפרדות לכל התראה ברשת החברתית. השינוי האחרון יקל מאוד על אנשים שפעילים מאוד בפייסבוק ובעיקר יפתור את העומס על תיבת הדואר האלקטרוני שלהם.

>> עוד שינוי ענק בפייסבוק: לא עוד תיוג מביך בתמונות

תעשו לייק אם אהבתם את הפיצ'ר החדש