תמונת פייסבוק מביכה (צילום: אילוסטרציה, אילוסטרציה - ארכיון)
יכול להיות שהתמונות המביכות עדיין שם | צילום: אילוסטרציה, אילוסטרציה - ארכיון

עניין הפרטיות בפייסבוק חשוב מאוד עבור רוב הגולשים שחולקים בה חוויות, משתפים תמונות ועוד. אנחנו מודעים לכך שיש השלכות לשימוש ברשת החברתית ואפילו אם הגדרנו את הרשאות הצפייה בפרופיל לחברים בלבד, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים כי אכן התמונות והפרטים שלנו לא יתגלגלו למקום שלא רצינו.

אתר Ars Technica חושף כי גם לאחר שמחקנו תמונות מחשבון הפייסבוק שלנו הן עדיין יהיו נגישות באופן מלא למשך כשלוש שנים. הסיבה לכך היא שאותן תמונות שלכאורה מחקנו ממשיכות להיות מאוחסנות בענן, "אי שם ברשת האינטרנט" ולמעשה זמינות לאנשים בעלי קישור ישיר אליהן.

בבדיקה שערכו Ars Technica נמצא כי תמונה ממאי 2008 שנמחקה, נמצאה באותו הקישור גם ב-2009 ו-2010, למרות ששוב ושוב המשתמש ניסה למחוק את התמונה וקיבל אישור על כך.

נציין כי הדבר אינו חוקי ופייסבוק מצהירים במדיניות הפרטיות שלהם כי המידע שנמחק יכול להישאר זמין עד כחודש, ובאחסון הגיבוי עד 90 ימים. הדבר אינו תואם את הממצאים של Ars Technica שמצאו כי התמונות קיימות בשירות ה-CDN (שירות Caching) כאמור למשך כשלוש שנים.

תגובתם של פייסבוק הייתה תמציתית ולאחר שאישרה את הטעות שעשתה וציינה כי מדובר במקרים בודדים בלבד הבטיחה כי תמונות יימחקו לאחר 45 יום שהמשתמש ביצע את המחיקה.

לדבריהם, מדובר באחוזים בודדים של תמונות שנשארו בשרתים ומערכת התמונות תשודרג בחודשיים הקרובים ותבטיח שדבר זה לא יחזור על עצמו. 

לכתבה באתר TGspot 

>> למה בכל הפרסומות של אייפון מופיעה השעה 9:42?