הימין הישראלי רגיל להתלונן השכם והערב על השוואות משמאל בין ישראל למשטרים אפלים בכלל, ובין צה"ל לנאצים בפרט. אבל מה קורה כשדווקא גוף תקשורת ימני עושה את ההשוואה? בשעת צהריים מוקדמת עלתה לדף הפייסבוק של ערוץ 7 קריקטורה של יוסי שחר, בה נראה מצד אחד חייל נאצי מכוון את נשקו לעבר יהודי ובצד שני יועץ משפטי בצה"ל מכוון את נשקו, המלווה במסמך "הוראות הפתיחה באש", לעבר חייל צה"ל.

הקרוקיטורה ששותפה על ידי ערוץ 7 (איור: יוסי שחר)
הקריקטורה ששותפה על ידי ערוץ 7 | איור: יוסי שחר

גולשים משני צידי המפה הפוליטית הזדעזעו מההשוואה. הקריקטורה זכתה לעשרות תגובות ומאות שיתופים, חלק גדול מהם מלווה בתלונות והערות ציניות.

הנה לקט מהתגובות על הפוסט בדף ערוץ 7:

"תמונת המראה של הצגת ישרא כאפרטהייד- נוראי ולא ראוי"

"תמונה ממש לא לעניין"

"שוב ירדתם נמוך מדיי."

"תתביישו לכם!!!! אתם משווים את הממשלה לאס אס??? את הקצונה העליונה למי שעשה את הפתרון הסופי?? אתם פשוט מראים עד כמה בורים אתם! אתם לא פחות גרועים מאלה מפגינים עם השלטים 'הרעים לטיס' וחבריהם. צריך לזרוק גם אותם וגם אתכם לכלא!"

"איכס. עוד קריקטורה מגעילה מבית היוצר של יוסי שחר."

"לא במקום. ערוץ שבע - להוריד את הקריקטורה הזו!"

"אתם דוחים."

"השוואה מצויינת.
לא."

"ערוץ 7 אתם אנטישמים גזעניים מסיתים גם את השמאל וגם את הימין אתם חסרי מוסר ואין לכם דרך ארץ. פשוט גועל נפש"

"למי שלא הבין, ערוץ 7 זה הצינור שדרכו מקבלים הפנאטים ההזויים את הדעות המסוכנות שלהם, הם קוראים לכולם נאצים כדי שלא נשים לב ללאומנות אליה מטיפים בגוף התקשורת המלוכלך שלהם."

"זילות של השואה וניצולה לצורך הפקת רווחים פוליטיים, דמגוגיים ומסחריים....."

"מעניילן לראות שאנשי ערוץ 7 רואים את הממשלה (הימנית) בעצם כנאצים."

יוסי שחר מסר בתגובה ל-NEXTER: "אני לא רואה כאן כל השוואה של צה"ל, וגם לא של יועצים משפטיים, לנאצים. אני רואה יהודי גלותי, שמרים ידיים כשגויים מאיימים עליו עם נשק, כי אין לו יכולת להתגונן, ומנגד חייל צה"ל שיכול להתגונן מהנשק הערבי שמופנה אליו, אבל בצירוף לנשק יש יד של יועץ משפטי שאוסרת עליו להתגונן. בכל מקרה, בוודאי שמי שמאיים בנשק , אז והיום, זה האויבים - הנאצים אז והערבים היום. היועצים המשפטיים רק מסרסים את הצבא ומונעים ממנו להתגונן. בוודאי שלא באתי להשוות אותם עצמם לנאצים. רוב הגולשים עשו לייק וקשה לי להאמין שהיו עושים לייק אם היו חושבים שאני משווה את צה"ל לנאצים, או אפילו רק את היועצים המשפטיים. בכל אופן, יתכן ולא הייתי מספיק ברור. הייתי צריך לשים את הנשק מצד שמאל, ולא מאותו צד של היד שמחזיקה את הוראות הפתיחה באש".

מערוץ 7 נמסר: "תוקפי הקריקטורה לוקים בבורות ונוקטים בדמגוגיה זולה".

עדכון, 19:30:

פחות משעה לאחר פרסום הכתבה ב-NEXTER הוסרה הקריקטורה מדף הפייסבוק של ערוץ 7.