שר המדע והחלל הטרי דני דנון רגיל לחטוף קיתונות ביקורת על כל דבר שהוא עושה - אחרי הכל, הוא חבר במפלגה עם 30 מנדטים של "מלחכי קש, גבב" ופנכה. אבל אתמול (ב') הוא הצליח לזכות בתשומת הלב המטרילה של משתמשי פייסבוק בישראל לגמרי בצדק.

בשבע וחצי בערב העלה דנון לדף הפייסבוק שלו פוסט בו הוא מציין את יום ההולדת השמיני לאייפון של אפל. עד כאן הכל טוב ויפה, אלא שדנון בחר להוסיף את המשפט הבא: "עשרות אלפי ישראלים קפצו על הרכבת, כמפתחים וכמשתמשים, והדרך של מדינת ישראל לקבלת התואר 'אומת הסטארט-אפ' היתה קצרה".

לפני 8 שנים הושק מכשיר האייפון של חברת אפל ושינה ללא היכר את עולם הטכנולוגיה והחדשנות האישיים.עשרות אלפי ישראלים קפצו על הרכבת, כמפתחים וכמשתמשים, והדרך של מדינת ישראל לקבלת התואר "אומת הסטארט-אפ" היתה קצרה.

Posted by ‎Danny Danon - דני דנון‎ on Monday, June 29, 2015

 

בעוד שאין ספק שישראל היא אומת הסטארט-אפ, האייפון הוא ממש לא מה שהפך אותה לכזו. היינו כאלה הרבה לפניו וכנראה נישאר כאלה גם אחריו. אבל ההצהרה הבלתי נכונה והלא-מודעת-לעצמה עוררה עוד משהו שתמיד היינו ותמיד נהיה: טרולים.

הגולשים מיהרו לתקוף את השר בתגובות ארסיות. מספרן הגיע נכון להבוקר ליותר מ-800, והפוסט שותף כבר יותר מ-1,200 פעמים. הנה כמה תגובות נבחרות של הגולשים בדף של דנון:

וזה מה שהעלו בתגובה לדף הפייסבוק (המעולה! אם אתם לא עוקבים - זה הזמן) של הטלוויזיה החינוכית:

לפני 19 שנים הושק מכשיר 'עלית' של חברת מוטורולה ושינה ללא היכר את עולם הטכנולוגיה והחדשנות האישיים.עשרות אלפי ישראלים קפצו על הרכבת, כמפתחים וכמשתמשים, והדרך של מדינת ישראל לקבלת התואר "אומת הסטארט-אפ" הייתה קצרה

Posted by ‎חינוכית 23‎ on Monday, June 29, 2015

 

מלשכתו של השר דנון טרם נמסרה בתגובה.