סיפור "טייטל הפקות" שפרסמנו אתמול הביא רבים לתהות אם אין דרך לשלוט על התיוגים שלהם ברשת החברתית. התשובה הקצרה היא שאין דרך לשלוט עליהם, אבל התשובה הארוכה יותר היא שאפשר לפחות להסיר אותם ולמנוע מהם להופיע על הטיימליין שלכם. כך תעשו זאת:

כשמישהו מתייג אתכם, בדרך כלל תקבלו על כך התראה. פתחו את חלונית ההתראות וממנה הקליקו על הודעת התיוג.

גם אם לא קיבלתם התראה או שאתם רוצים להגיע לתיוגים שאינם חדשים, הקליקו על החץ שבקצה (השמאלי בממשק העברי, השמאלי באנגלית) של ממשק פייסבוק ואז על "יומן פעילות" (Activity Log).

במסך הבא, לחצו על "סקירת ציר זמן" (Timeline Review) שבתפריט (בצד ימין בעברית, שמאל באנגלית).

בשני המקרים תגיעו למסך בו יוצגו תיוגים שלכם. לצד כל אחד מהם שתי אפשרויות. אם ברצונכם שהוא לא יופיע בפרופיל שלכם בחרו ב"הסתר" (Hide).

חשוב לזכור שהפעולה הזו אינה מסירה את התיוג מהפוסט. להסרת התיוג מהפוסט לחצו על הקישור לפוסט (אפשר לעשות זאת לפני או אחרי ההסרה שלו מציר הזמן) ובתוך הפוסט לחצו על חץ התפריט ואז על "הסר תיוג". שמכם עדיין יופיע, אך לא כקישור לפרופיל שלכם אלא כטקסט רגיל.

פייסבוק תבקש מכם אישור לכך שאתם בטוחים שברצונכם להסיר את התיוג.

ומה קורה אם אתם לא מקבלים התראות על פוסטים שתויגתם בהם, אלא מוצאים אותם פתאום בציר הזמן שלכם? כנראה שאתם צריכים לבצע גם את הצעד הבא: היכנסו לסקירת ציר הזמן על ידי שחזור הצעדים הראשונים במדריך. בראש העמוד לחצו על גלגל השיניים.

ודאו כי בחלונית שנפתחת מסומן "אפשר".