מארק צוקרברג ופריסילה צ'אן
ערכו טקס חתונה סודי בזמן שכולם היו עסוקים בהנפקת פייסבוק. צוקרברג וצ'אן | צילום: Photo by Flash90

"נשוי לפריסילה צ'אן", זהו עדכון הסטטוס שראו אמש (שבת) למעלה מ-14 מיליון החברים/מנויים של מייסד פייסבוק והמיליארדר הטרי מארק צוקרברג (28), אחרי שהתחתן עם חברתו זה תשע שנים, פריסילה צ'אן (27) באירוע פרטי וסודי ביותר. החתונה נערכה בביתו של צוקרברג בפאלו אלטו שבקליפורניה בהשתתפותם של רק כמאה קרובי משפחה וחברים בלבד.   

אין תמונה
צ'ק על איזה סכום מביאים לחתונה כזאת? תמונת החתונה של צוקרברג וצ'אן

על פי מקורות המקורבים לצוקרברג טקס החתונה תוכנן במהלך חמשת החודשים האחרונים ובני הזוג חיכו שצ'אן בת ה-27 תסיים את התואר שלה ברפואה. למרות התכנון המקדים, החתונה הפתיעה את כולם מאחר ובוצעה ללא הודעה מוקדמת ובסמוך מאוד למועד ההנפקה הציבורית של פייסבוק שאף היא עוררה סערה בשבועות האחרונים, ואולי בגלל זה אף אחד לא באמת ציפה לחתונת ההפתעה. ואם תהיתם לגבי הטבעת, לפי סוכנות הידיעות AP מדובר ב"טבעת עם אבן אדם פשוטה ביותר".

"היי פריסילה, את רוצה עבודה בפייסבוק?"

בראיון לעיתון ניו יורקר סיפרה צ'אן שהשניים נפגשו בתור לשירותים במסיבה שערכה האחווה של צוקרברג אלפא אפסילון Pi. "הוא היה מעין חנון כזה שפשוט עמד שם" היא סיפרה.  

על פי עיתון Thecrimson,שמתפרסם בהרווארד, צוקברג שהגיע לאוניברסיטה כדי לגייס עובדים לסטארט אפ הצעיר שלו פנה אל צ'אן ושאל אותה: "היי פריסילה, את רוצה עבודה בפייסבוק?", "אני אשמח לעבוד בפייסבוק", ענתה לו צ'אן והציעה לו סוכריית ליקריץ'. משם האהבה כבר החלה לפרוח. 

מארק צוקרברג ופריסילה צ'אן
רשמו את עצמם כהורים של הכלבלב ביסט והפכו רשמית לפאוור קאפל של פייסבוק | צילום: Photo by Flash90

למרות מערכת היחסים הארוכה, צ'אן וצוקרברג "יצאו מהארון" באופן פומבי, וכשאנחנו אומרים פומבי אנחנו מתכוונים בפייסבוק, רק לפני שנה.

חשוב לציין כי השניים מעולם לא הסתירו את הזוגיות שלהם אבל רק בחודש מרץ 2011, לפני קצת יותר משנה, פתחו עמוד פייסבוק לכלבלב המשותף שלהם ביסט ורשמו את עצמם כהורים שלו.

שבועיים אחרי, צוקרברג שינה את סטטוס הזוגיות שלו בפייסבוק מ"רווק" ל"במערכת יחסים" וכתב "באיחור קל", וכך קבע באופן רשמי את מעמדה של צ'אן כקייט מידלטון של ממלכת פייסבוק.

עוד פליטה מעניינת שיכלה לבשר על הבאות, דווקא של מייסד מיקרוסופט ביל גייטס מיוני האחרון היתה כשזה כינה את צ'אן "ארוסתו" של צוקרברג, בראיון לדיילי מייל הבריטי. למרות שאותה התבטאות זכתה לסיקור נרחב, נראה היה כי מדובר בבחירת מילה לא מוצלחת ולא באירוסין אמיתיים של השניים.

רופאת ילדים, ומה עוד? 

פריסילה צ'אן היא אמריקנית ממוצא סיני שגדלה בעיר בריינטרי במסצ'וסטס למשפחה במעמד כלכלי ממוצע. צ'אן בוגרת תואר ברפואה מאוניברסיטת קליפורניה ומתכוונת להיות רופאת ילדים בעתיד, כך סיפר צוקרברג בראיון שנתן לרשת ABC בתחילת החודש. עוד לפני, סיימה צ'אן תואר בביולוגיה מאוניברסיטת הרווארד, שם גם פגשה את צוקרברג. 

מארק צוקרברג ופריסילה צ'אן
גם דוקטור וגם שולטת בשפה הקנטונזית | צילום: Photo by Flash90

באותו ראיון גם סיפר כי צ'אן אחראית לכלי החדש ומציל חיים בפייסבוק המאפשר למשתמשים (בינתיים רק תושבי ארה"ב) להירשם כתורמי איברים בצורה פשוטה באמצעות הרשת החברתית. הכלי זכה לתגובות חיוביות מאוד בעולם והפך לאחד הפופולריים עם השקתו. עוד פרט טריוויה מעניין, צ'אן, גם שולטת בשפה הקנטונזית. שפה סינית המדוברת בעיקר במחוז גואנגדונג ובהונג קונג.

תקבל ממנו כסף?

אחת השאלות היותר מעניינות סביב החתונה היא האם בני הזוג חתמו על הסכם ממון. יש לזכור כי לאחר הנפקת המיליארדים של פייסבוק מוערך צוקרברג בהון עצמי של 19.1 מיליארד דולר. האם לפני החתונה התבקשה הכלה הטרייה לחתום על הסכם ממון דרקוני?

נכון לעכשיו הפרט הזה לא ידוע, אבל אנחנו מאמינים שעורכי דינו של המיליארדר טיפלו בנושא באופן הטוב ביותר. גם לנוכח ההיסטוריה של צוקרברג נראה שהוא תמיד נמצא בצד המרוויח ולא המפסיד.

עם זאת חשוב לציין, כי צ'אן היתה לצידו של צוקרברג לאורך כל תקופת פריחתה של פייסבוק וייתכן ואם השניים יחליטו להתגרש תוכל לטעון כי היה לה חלק חשוב בהצלחתה של הרשת החברתית.

ישנן לפחות שתי הוכחות (שגלויות לתקשורת) לכך שצ'אן מאוד מעורבת בכל מה שקורה לפייסבוק. האחת היא, כפי שצוין קודם אותו כלי לשיתוף תרומות איברים שנולד כתוצאה מהרעיון שלה. הוכחה נוספת נמצאת בראיון לניו יורקר ובו צ'אן סיפרה כי עזרה לצוקרברג להחליט האם למכור את פייסבוק ליאהו תמורת מיליארד דולר, הרבה לפני שפייסבוק היתה שווה למעלה ממאה מיליארד דולר. החלטה שהתגלתה כנבונה מאוד. 

גם העיתוי המעניין שנבחר לחתונה, יום אחרי ההנפקה של פייסבוק, עורר לא מעט דיונים בעיתונים ואתרים. בהם גם הניו יורק טיימס שציינו כי נראה שהטיימינג נבחר באופן קפדני ביותר. השניים התחתנו יום אחרי שצוקרברג גרף לכיסו 19.1 מיליארד דולר עדיין כרווק ובכך למעשה הגן על הונו מפני חוק הרכוש המשותף של קליפורניה. 

מארק צוקרברג ופריסילה צ'אן
"בלעדיה הוא לא היה מצליח בכלום היא תגיד. והיא זכאית ל-10 מיליארד דולר". דונלד טראמפ | צילום: Photo by Flash90

מי שכבר הספיק לתת עצה לנשוי הטרי הוא המיליארדר והמתגרש הסדרתי דונלד טרמפ שבראיון שהעניק לאנדרו רוס סורקין, בעל טור בניו יורק טיימס הפיננסי אמר: "אז יש לו את חברתו היפה, אני בטוח שהיא יפה, הם מתחתנים ואז משום מה, לאחר כמה שנים הם מתגרשים ואז היא תובעת אותו על 10 מיליארד דולר.

והיא מכה את כל הקופה עם כל הכוח, כי בניו יורק, היא תקבל נתח גדול ממה שיש לו. יכולתי לראות את עורכי הדין את התביעה עכשיו. ללא קבלת החלטות מבריקה מצדה, הוא לא היה מצליח בכלום היא תגיד. היא יעצה לו, היא עשתה לו ארוחת ערב והיא זכאית לפחות ל-10 מיליארד דולר". וכמה טרמפ היה נותן לצ'אן? מיליון דולר.

>> מסודרים: 10 אנשים שהתעשרו מאוד אחרי הנפקת פייסבוק