גל אראל כמעט הצליח להרוויח 3,000 דולר מפייסבוק, אבל לבסוף לא קיבל אפילו סנט אחד. אראל, הבעלים של הדומיין הנחשק Facebook.co.il, ייאלץ להשיב את הדומיין לחברת פייסבוק העולמית. זאת בעקבות עתירה שהגישה נגדו פייסבוק דרך מנגנון ליישוב המחלוקות שמפעיל איגוד האינטרנט, הנקרא ILDRP.

מארק צוקרברג
שלי, הכל שלי. מנכ"ל פייסבוק

האתר Facebook.co.il מספק מידע על ארגוני צדקה שונים בישראל למטרות פילנתרופיה ורשום על שמו של אראל, המחזיק בו מאז אוקטובר 2006. בהחלטת ההרכב נכתב כי "יש אינדיקציות ברורות ביחס לזכויות העותרת בשם המתחם וכי 'facebook' הוא סימן מסחרי מוכר היטב בישראל ובעולם והוא מזוהה מאוד עם שירותי הרשת החברתית של העותרת. לשירות יותר מ-800 מיליון משתמשים ברחבי העולם ומשותפים בו כ-30 מיליארד תכנים מדי חודש". (יש לציין שלפייסבוק יש כיום כבר יותר ממיליארד משתמשים, הרבה יותר ממה שנכתב בהחלטה).

בואו לפייסבוק של נקסטר

בנוסף, קבעו הבוררים כי לארגוני הצדקה אין נגיעה או קשר לשם Facebook, לא מבחינה שמית ולא במהות העשייה שלו, ולא הוכחה זיקה שתצדיק את השימוש בשם המסחרי של חברת פייסבוק העולמית.

יצוין, כי במסגרת המשא ומתן בין הצדדים, טרם הפנייה להליך הבוררות, הציעה חברת פייסבוק העולמית לשלם לאראל סכום של 3,000 דולר במסגרת פשרה תמורת העברת שם המתחם לבעלותה, אלא שאראל סירב להצעה.

בעקבות הסירוב פנתה הרשת החברתית לאיגוד האינטרנט הישראלי ולאחר דיון של הרכב ה-ILDRP, האיגוד המנהל את מרשם שמות המתחם (דומיינים) בישראל החליט לפסוק לטובתה של פייסבוק העולמית.

>> מנהל מסעדה פירסם את החשבון בפייסבוק וכתב: "יהודי קמצן"

>> אומייגאד: גם בלוק של דוס אלירז שדה נראה גזעי