- אמא...נשאר מהלחם שאפית אתמול שאכלנו בקידוש?
- בטח, מלא. אנחנו יושבים עכשיו לאכול חמין. מחכים לך כפרה. ופעם הבאה תביא לקידוש פרחים, לא פרחות.
-  חחחחחחחחחח. 

- אמא, תודה על כל השנים שלאר שכחת אותי באוטו!!!
- בכיף ילדה יפה שלי. לא היה לי אז אייפון. איזה מזל. אחרת בטוח הייתי שוכחת אותך!!!

שתי ההתכתבויות הנ"ל, אינן חלקים מתסריטים לסדרות קומיות או פרי מוחם הקודח של בדרני פייסבוק חובבנים, אלא שיחות אמיתיות בין הורים ישראליים לילדיהם בהודעות סמס, כפי שהובאו על ידי דף פייסבוק בשם "הורים מגניבים וזורמים". הדף, שהוקם רק לפני פחות מחודש, הפך ללהיט וצבר כבר למעלה מ-54 אלף אוהדים. 

מאחורי הדף עומדות עומר להב אלביליה, מיי מוניס, לירי נימני ואודליה אבייב - כולן בנות 16 ולומדות בכיתה י' בתיכון למדעים בלוד, בה הן מתגוררות.

בואו לפייסבוק של NEXTER

"הסיבה להקמת הדף הייתה השיחות שלי עם ההורים שלי", מספרת להב אלביליה ל-NEXTER, "שהם בהחלט 'הורים מגניבים וזורמים'. התגובות שהתקבלו מחברינו בפייסבוק על ההתכתבויות היו יותר מחיוביות ומשם החלטנו לקחת את זה צעד אחד קדימה".

"מטרת הקבוצה שלנו", היא מסבירה, "היא להראות את המאחד והמשותף בין ההורים לילדים, למרות הפערים בגילאים ובדורות".

 

 

 

לדבריה, השיחות המועלות לדף הפעיל, אליו עולות מספר תמונות מסך מאפליקציות צ'ט שונות בכל יום, מגיעות גם ממנהלות הדף עצמן וגם מהגולשים - הורים וילדים כאחד. "בתחילה חשבנו שבני השכבה בבית הספר שלנו, ואולי כל בית הספר, ימצאו שם משהו. אבל מסתבר שלא רק ההורים שלי מגניבים וזורמים".

את הצמיחה המהירה של הדף היא מסבירה בכך ש"הקבוצה פונה לקהל יעד רחב, של הורים וילדיהם". לדבריה, איזון מקור התכנים בין יוצרות הדף לגולשים השתנה יחד עם התפוצה, כאשר בהתחלה רובם המוחלט של הפרסומים הגיעו מהן ובהמשך עבר מרכז הבמה לשיחות ששלחו האוהדים.

האם אינכן חושבות שיחסים חבריים שכאלו בין הורים לילדיהם פוגעת בסמכות ההורית?
"אנחנו חושבות שהיחסים בין הורים לילדיהם לא משתפרים או נגרעים בעקבות בדיחות שמתנהלות ביניהם, כל עוד יש גבולות ברורים וכמובן, שמירה על כבוד הדדי. אבל כמובן שהיחסים ביניהם טובים יותר כשההורים פחות שומרים על דיסטאנס ויותר 'פתוחים'. זה גורם לילדיהם להרגיש איתם יותר בנוח ולדבר איתם בפתיחות על דברים שקורים בחייהם - מצב ששני הצדדים יוצאים בו מורווחים".

המחמאה הכי גדולה שקיבל הדף, לדברי עומר, מעבר לתגובות "אשר כולן היו חיוביות", היתה "עצם העתקת הרעיון, העתקת הסטטוסים שהעלנו".

הנה עוד כמה דוגמאות:

1. 

 

2. 

 

3. 

 

4.

 

5.

 

6.

 

7.

 

8.

 

9. 

 

10.

 

11.

 

12.

 

13.

 

16 שלטים ופתקים ישראליים מצחיקים