חולצת הוספת חבר בפייסבוק (צילום: zazzle.com)
החדשות הרעות: לא הפכתם פתאום לפופולריים יותר | צילום: zazzle.com

גדל לכם לאחרונה מספר החברים בפייסבוק באופן מפתיע? מצאתם משתמשים עם למעלה מ-5,000 חברים ותהיתם האם פייסבוק העלתה את מכסת החברים מבלי להודיע?

מסתבר שלא. לא הפכתם לפתע לפופולריים במיוחד ופייסבוק לא החלה להאמין ש-5,000 זה לא מספר גבוה מספיק כדי לכלול את כל מעגל החברים של בן אדם ממוצע. התשובה הרבה יותר פשוטה מדובר בשילוב של באג ומהלך יזום של הרשת החברתית שהחלה לספור גם משתמשים שסגרו את החשבון שלהם.

אחרי שבועות של בלבול, מודים פייסבוק שבאג חדש שוטף משתמשים רבים באתר ומגדיל את מספר החברים משמעותית פתאום. הדבר בולט במיוחד אצל משתמשים שיש להם הרבה חברים ולפתע גילו כי הם עברו, בתוך לילה אחד, את מחסום ה-5,000 חברים שתמיד היה מונהג באתר, מבלי שבאמת הוסיפו חברים או ביצעו שינוי כלשהו בחשבון.

חברים בפייסבוק (צילום: אילוסטרציה)
רבים חשבו שפייסבוק העלתה את מכסת 5,000 החברים בלי להודיע | צילום: אילוסטרציה

הבאג נגרם מכך שפייסבוק שינו את הדרך בה הם סופרים את החברים של כל משתמש. בשיטה החדשה פייסבוק סופרת בטעות גם את החברים שמחקו את החשבון שלהם מהאתר. זאת אומרת שלמספר החברים שלכם התווסף מספר נוסף של אנשים שהיו פעם החברים שלכם, אבל היום אין להם בכלל משתמש. עדיין לא תוכלו לראות את אותם החברים ולהיכנס לפרופיל שלהם, אבל משום מה הם מופיעים בחברים הנוכחיים שלכם.

חברים בפייסבוק (צילום: אילוסטרציה)
חברים שכבר מחקו את החשבון שלהם, עדיין נמצאים ברשימת החברים | צילום: אילוסטרציה

איך תראו מי מחק את הפרופיל ועדיין מופיע ברשימת החברים? כנסו לרשימת החברים ושם תראו מספר שמות ללא תמונת פרופיל. לא תוכלו להיכנס לפרופיל של המשתמש, אלא רק לראות את שמו. בפייסבוק מודים בתקלה, וטוענים שהכל נעשה על מנת לאפשר גישה מהירה יותר לנתונים של החברים ומבטיחים שהפיתרון בדרך.

אתם כבר חברים שלנו בפייסבוק? קליק ולייק

>> וגם: שחור או לבן - איזה אייפון 5 הייתם לוקחים הביתה?