ביממה האחרונה, אולי נתקלתם בפיד שלכם בפוסט עם תמונותיהם של ראש הממשלה ורעייתו, שפרסם דף פייסבוק בשם "אוהבים את גברת שרה נתניהו". חלקכם ודאי התעלמתם ממנו באלגנטיות, וחלקכם כנראה חשבתם שמדובר בדף סאטירי מהסוג שהתרגלנו לראות בנוף הפייסבוק הישראלי.

אוהבים את שרה נתניהו
"אוהבים את גברת שרה נתניהו"

אם אתם כמוני, אולי אפילו נכנסתם לראות אילו עוד מטעמים סאטיריים מחכים לכם בפנים. אלו מכם שעשו זאת ודאי הופתעו לגלות שדווקא לא מדובר בדף סאטירי או קומי, אלא בדף שמציג אהבה כנה ואמיתית לרעייתו של ראש הממשלה. מזה כבר קשה להתעלם.

האיש שעומד מאחורי הדף הוא ליאור הררי, בן 43 מקריית אתא, ליכודניק "בנשמה" ואב חד-הורי לילדה בת 9. "פתחתי את הקבוצה כבר ב-15 למאי", הוא מספר ל-NEXTER, "אבל ביממה האחרונה היא גדלה פלאים עקב הפוסט שפרסמתי אתמול, שצבר כבר מעל ל-2,800 לייקים. בעקבות הפוסט הזה כבר מעל ל-1,200 גולשים עשו לייק לדף ביממה האחרונה". כרגע יש לדף למעל ל-3,000 עוקבים.

את הדף פתח, לדבריו, עקב העליהום והעוול שנעשה לשרה נתניהו בתקשורת: "אני לא מכיר את שרה באופן אישי, אבל אני רואה שכל הזמן עושים לה עוול בתקשורת ולכן החלטתי להקים דף שיחזק אותה ויראה לה שיש גם מי שאוהב אותה, ויש עוד הרבה אנשים כמוני. יש משהו בה שתמיד אהבתי. הגברת נתניהו עושה גם הרבה דברים חיוביים, כגון קשר עם אימהות שכולות וטיפול בילדים, וחשוב לי להציג את זה". בנוסף, הוא פתח גם קבוצת וואטסאפ תחת אותו השם, שכרגע יש בו כחמישים חברים שמעוניינים גם הם לתרום לשיח החיובי על שרה.

ליכודניק בנשמה

הררי פעיל מאוד ברשתות החברתיות ומנהל גם קבוצות וואטסאפ ופייסבוק אחרות שתומכות בליכוד, כגון "הליכודניקים", "הליכודניקים מצביעים רק מחל", הליכודניקים עם השר ישראל כץ", ועוד רבות מהז'אנר. את הקבוצות הוא מנהל לגמרי בהתנדבות, מתוך רצונו החופשי ועל חשבון זמנו הפנוי.

"אני לא עובד, עקב בעיה בריאותית, ולכן יש לי הרבה זמן להיות פעיל ברשת", הוא אומר. "אני עושה הכול בהתנדבות, מרצון ובאהבה ולא מקבל שקל ממשפחת נתניהו או מהליכוד. אני לא חושב שהזוג נתניהו אפילו יודע מי אני", הוא אומר, למרות שתמונת הפרופיל שלו ברשת החברתית מראה אותו עובד לצד ראש הממשלה ומניח יד על כתפו. "אני מזמין את כל מי שמזדהה להצטרף ולעשות לייק לדף".

נתקלתם בקבוצות פייסבוק מעניינות נוספות? ספרו לעדי רם בפייסבוק