ביום ראשון האחרון נחגג בארה"ב יום האב, בו מוקירים תודה לאבות בסעודות משפחתיות חגיגיות ומתנות לרוב. בין כל החוגגים, בולט סיפור אחד של איחוד מרגש שקרה בזכות פייסבוק.

עד גיל 29, לא הכיר טרל סטאר את אביו ואביו לא ידע כלל על קיומו. טרל ידע רק ששמו של אביו כריס טרוזדייל, ושאימו, ששירתה בצבא ארה"ב, הרתה בזמן ששירתו באותו בסיס אך גילתה את ההיריון רק לאחר שנפרדו לבסיסים שונים ולא הצליחה לאתר את טרוזדייל. היא המשיכה לשרת בצבא וטרל גדל בבית סבתו בדטרויט.

טרל סטאר וכריס טרוזדייל, האב והבן שפייסבוק איחדה
טרל סטאר וכריס טרוזדייל

בספטמבר 2009, בזמן שלמד באוניברסיטה באוקראינה, החליט טרוזדייל שהוא רוצה למצוא את אביו, וחיפש בפייסבוק אנשים עם השם כריס טרוזדייל. לאחר שמצא כמה שלח להם הודעות זהות:

"שלום כריס. האם אתה מכיר או זוכר אישה בשם מרי סטאר והאם שירתת בצבא? אני מחפש את אבי ויש לו את אותו שם כמוך. אם הכרת אישה בשם מרי סטאר מדטרויט ושירתת בצבא ארה"ב אנא הגב. אני אבין גם אם לא".

אחד מהם ענה לו לאחר מספר שעות: "כן, אני מכיר אותה. מה שלום מרי? הייתי מאוהב בה. הסתכלתי על התמונות שלך ואתה באמת דומה לי!"


 

טרל לא חיכה אף רגע והגיב: "באמת!!! האם אתה בטוח!!!! מרי בסדר למעשה. היא חיה באוגוסטה, ג'ורג'יה. האם היית בצבא בפורט גורדון? אני פשוט מנסה לוודא שאתה האדם הנכון לפני שנמשיך. אז מאיפה אתה ואיפה אתה חי עכשיו? יש לך סקייפ? אני רוצה לדבר איתך".

בראיון לתוכנית הבוקר של NBC לקראת יום האב לפני 3 שנים סיפר טרוזדייל כי קנה את המחשב הראשון שלו רק שבועיים קודם לכן, וכשקיבל את ההודעה לא חשב פעמיים לפני שענה: "אני לא מסוג האנשים שמולידים ילדים ולא דואגים להם", אמר.

השניים סיפרו כי נפגשו לראשונה שנתיים לאחר השיחה הראשונה, וכי לאחר הלימודים, כאשר התקשה טרל למצוא עבודה, כריס אפשר לו לגור בביתו. "כשהייתי צעיר יותר לא חשבתי שאני צריך אבא, אבל הייתי צריך אחד בגיל 31", אמר טרל. "הייתי בטוח שהייתי מוכן לעולם לחלוטין, אבל לחיים היתה תוכנית אחרת".

לכבוד יום האב השנה, שהוא השישי שלהם יחד, פרסם טרל בטוויטר את ההתכתבות הראשונית שלהם וזכה לכמעט 6,000 ריטוויטים ויותר מ-10,000 לייקים.

כיום טרל גר בדירה משלו ועובד ככתב באתר החדשות Fusion, ושומר על קשר קרוב עם כריס. הם נפגשים לעתים קרובות ו"עושים דברים של מבוגרים יחד".