עם תחילת משדר מדגם הבחירות ועד לפרסום תוצאות האמת, גולשים מהשמאל הציפו את הרשת בסטטוסים מאוכזבים, לעתים אפילו מתבכיינים. אווירת ה"כמעט מהפך" התחלפה מהר מאוד באווירת דיכאוןף שלוותה באיומי סרק על עזיבת הארץ. גולשים רבים ציינו שהעם לוקה בתסמונת סטוקהולם, ואחרים השוו את מצביעי נתניהו לאישה מוכה החוזרת שוב ושוב לבעלה. בתוך הקלחת הזו בלט סטטוס זועם של הסופרת אלונה קמחי, שכתבה "לכל עם יש את השלטון שהוא ראוי לו. תחי הטיפשות, הרשעות והתודעה הכוזבת. תשתו ציאניד ניאנדרטלים. ניצחתם"

על רקע התסכול הרב, עלה קמפיין חדש ברשת שכותרות "לא לתת". יוזמי הקמפיין, שמבקשים  לא להתראיין או להיחשף, קוראים להפסיק לתרום לעמותות השונות ולנזקקים - מאחר שאלו בחרו בנתניהו: "תושבי אשדוד, אשקלון, באר שבע ושאר ישובי 'הפריפרייה הדרומית' - אלה שסובלים הכי הרבה משלטון ביבי שהביא להם קסאמים, מלחמות, אבטלה ותחושת קיפוח - אמרו לו כן. שוב", נכתב בעמוד." 40% ויותר מהם נתנו 'מחל' בקלפי. נגמרה הסולידריות, או כמו שאחד הפוליטיקאים אמר: 'מפסיקים להתנצל'".

בשלב זה לא ברור מי עומד מאחורי העמוד, האם מדובר ביוזמה אותנטית או קמפיין מטעם ארגון פוליטי או אפילו מסחרי? כך או אחרת, הוא מצליח לעורר הרבה מאוד תגובות ברשת: בין הסכמה לסלידה. "אם המטרה היא לגרום ליותר ניכור ופירוד בעם - אז מי שפתח את הדף הזה בדרך הנכונה", כותב גולש המזהה את עצמו כתושב הדרום. "(קמפיין) צודק בהחלט!", כתב מנגד גולש אחר, "לא יכול להיות שמצד אחד אנשים יבכו שאין להם ומצד שני מצביעים למי שגרם לזה שלא יהיה להם. לא הגיוני".

אחד הפוסטים שעלה בתגובות:

 

וכמו בכל ויכוח ברשת, בין התומכים לבין המתנגדים, יש גם מי שרוצה לצחוק על כל המצב. היום נפתח בתגובה עמוד הפייסבוק הסאטירי "פי 1000 יותר מלחמת אחים", שלועג לטרנד החדש. מנהל העמוד, שאף הוא מבקש לא להזדהות, מסביר שהקמפיין המקורי הוא מאוד קיצוני ומסוכן ולכן - לפני שהוא יוצא מכלל שליטה - כדאי מאוד שאנשים מהשמאל יקומו נגד. הוא עושה זאת עם הסטטוס המשעשע הבא:

"כמה פעמים צריך להסביר לבנאדם שהוא קוף מטומטם לפני שהוא יתחיל להקשיב לך? אז מעכשיו כולנו עומדים איתנים ומצהירים פה אחד: הדרום הצביע ביבי? אין בעיה! לא עוד אלפי תל-אביבים נוהרים לשדרות עם ארגזים עמוסי פירות וירקות בכל יום ראשון! לא עוד עשרות אלפי לייקים בפייסבוק בכל פעם שאיזו אשקלונית בוכה שהבית שלה עולה באש אחרי שנפל עליו טיל. מעכשיו, תל-אביב דואגת לעצמה! חשבתם שאנחנו מנותקים??? עכשיו תראו מה זה ניתוק!!!"

עדכון: לאור השתלשלות האירועים, מנהלי עמוד "לא לתת" בחרו להגיב, והם כותבים כך: 

"אנחנו קבוצה של אנשי מעמד הביניים. אנחנו לא מאוגדים תחת שום מסגרת פוליטית ואין לנו שום רצון להשתייך לשום מפלגה או עמותה. לאחר שקיבלנו את תוצאות הבחירות והבנו שהתוצאות הללו יעמיקו את הפער בין המעמדות ויעמיסו עוד יותר את הנטל על אנשי מעמד הביניים החלטנו להביא את האמת שלנו אל הרשת החברתית.

"אין לנו אחידות מפלגתית, הצבענו לכל הקצוות בקשת הפוליטית מתוך אמונה שניתן יהיה ליצור פה משהו אחר. לתת עתיד לילדינו שגדלים אל תוך מציאות חברתית, כלכלית ובטחונית מפחידה. לא כולנו תושבי המרכז, להפתעתכם רובנו תושבי הפריפריה שגדלו והתחנכו פה, תרמו למדינה את מיטב שנותיהם וממשיכים לתרום גם בימים אלו.

"את המחאה הפרטית שלנו אנחנו נביע בדף הפייסבוק הזה, על אף הגידופים והנאצות המחרידות שאנו מקבלים על הדף ובהודעות פרטיות את האמת הכואבת שום קללה לא תעצור. יש לנו דיעות מגובשות במגוון היבטים שנוגעים למחייה בארץ שלנו ואנחנו נמשיך להביע אותן, המטרה שלנו היא מאוד פשוטה : רוצים שיהיה פה יותר טוב. לנו ולילדינו".