פייסבוק מציפה אתכם בסטטוסים של אנשים וחברות שאתם לא מכירים או סתם לא מתעניינים בהם, במקום סטטוסים של החברים האמיתיים שלכם? יש פיתרון. יוראי איוואן, מפתח סלובקי, יצר תוסף בשם Facebook Friends Feed לדפדפן כרום של גוגל שמנקה את פיד הפייסבוק מתכנים שהחברה שותלת בו בשביל כסף ומשאיר רק את מה שממש ביקשתם לראות, או צובע את הפוסטים המקודמים באפור כדי שתוכלו לראות אותם אבל גם להיות מודעים לכך שהם אינם חלק מהפיד האמיתי שלכם.

תוסף Facebook Friends Feed (צילום: Ivan Juraj)
Facebook Friends Feed | צילום: Ivan Juraj

"הייתי רגיל לבזבז יותר מדי זמן בפייסבוק וחיפשתי דרך למזער את זה", כתב איוואן באתר Product Hunt. "הבנתי שאני מבקר בפייסבוק לעתים קרובות מדי כי תמיד יש משהו חדש, אבל לרוב אלו פוסטים מאנשים ועמודים שאיני עוקב אחריהם. אבל הסיפורים האלה מופיעים בפיד שלי בגלל שהחברים שלי לחצו לייק (על הפוסט, העמוד או האדם). העומס הזה בפיד שלי בא לעתים קרובות על חשבון סיפורים מהחברים שלי עצמם".

את התוסף הוא פיתח תוך 24 שעות, ומאז הוא טוען ש"מספיק לבקר פעם-פעמיים ביום ואני לא מפסיד שום דבר חשוב מהחברים שלי". כרגע משתמשים בתוסף כמה אלפי גולשים, לפי הנתון המוצג בחנות של גוגל, אם כי לפי כמות הלייקים והשיתופים בעניינו ברשתות החברתיות נראה שיש לו הרבה יותר.

את התוסף ניתן להוריד חינם מהחנות של גוגל.