יאיר לפיד, שר האוצר (והפייסבוק), אמנם הכריז בחודש שעבר כי הוא מנסה להיגמל מהאתר כהפקת לקחים מכמות המבוכות שהוא גרם שם לעצמו ולמפלגתו, אך היום (ג'), הוא הצליח שוב להפוך לאחד מנושאי השיחה המרכזיים ברשת החברתית.

הפוסט הלבבי של לפיד

הפעם, הסיבה היתה שימוש באייקון לב במסגרת פוסט בו הוא לקח קרדיט על הצעת חוק "ברית הזוגיות האזרחית" ומחה על "מלחמות הקרדיטים". " אין לנו שום עניין להתגרות בממסד הדתי או במפלגות אחרות", כתב לפיד, "וחברי הכנסת הדתיים שלנו (הכוללים כזכור שני רבנים) היו מעורבים עמוקות בכתיבת החוק. המטרה היחידה שלנו היא לתת אפשרות לכל אזרח ישראלי – יהודי או לא יהודי, גיי או סטרייט – לקבל הכרה ממדינתו בזכותו לאהוב".

בואו לפייסבוק של נקסטר

כאן הוא ביקש מהגולשים לעזור על ידי כניסה לדפי פייסבוק של חברי כנסת ושימוש באייקון הלב להבעת תמיכה בהכרת זכותו של "כל מי שרוצה לאהוב במדינה הזו על פי דרכו".

למי שדווקא חושב שמדובר בבקשה לגיטימית, כך תעשו זאת: בעת כתיבת סטטוס או תגובה בעברית, הקלידו את סימן החץ המופיע על המקש "ץ" ואחריו את הספרה 3, כך: <3. בעת שליחת הסטטוס או התגובה יהפוך אותה האתר לאייקון צבעוני. גולשים רבים דווקא לא חשבו שזו תגובה ראויה: "לא, שר האוצר שלי לא הרגע עשה אייקון של לב", כתב אביתר.

מלשכתו של לפיד נמסר: "לדעתינו אהבה היא דבר ראוי".

איש המימים עמיר שיבי בתגובה ראשונה:

 

(.)(.) מצטרפים מאבק: