מצאתם דף מעניין שאתם לא רוצים שיופיע ברשימת הלייקים הפומבית שלכם? שמתם לב שעדכונים מדפים או חברים מסוימים לא מופיעים לכם בפיד הרגיל של פייסבוק? אלו אולי נשמעות כמו שתי בעיות שונות, אבל יש לנו פיתרון אחד לשניהם - רשימות תחומי עניין.

רשימות תחומי עניין הן בעצם פידים נפרדים מהפיד הרגיל, המציגים את כל העדכונים מהאנשים או העמודים שאתם רוצים לעקוב אחריהם - בלי שום צורך בבקשת חברות או "לייק".

בעמד הבית של פייסבוק (לא עמוד הפרופיל), בעמודה הימנית (בעברית, והשמאלית בגרסה האנגלית), לחצו על הכותרת "תחומי עניין" (Interests).

למעלה בצד שמאל (או ימין באנגלית), לחצו על הכפתור "הוסף תחומי עניין" (Add Interests).

בראש העמוד הבא, לחצו על "צור רשימה" (Create List).

 

בחלון הקופץ תוכלו לבחור דפים מתוך אלה שאתם עוקבים אחריהם, אך גם כאלה שלא. התחילו להקליד את שם העמוד המבוקש או היעזרו בהצעות המוצגות תחת הקטגוריות שבסרגל הצד.

נניח, לדוגמה, שאני מתנחל שמעריץ בסתר את איימן עודה, אבל לא רוצה שהשכנים בגבעה ג' יראו שאני עוקב אחריו. כאן אפשר לראות איך חיפשתי דפים על איימן עודה ובחרתי לעקוב אחרי אחד מהם (במקרה הזה דף לא פעיל במיוחד). אפשר לסמן דפים ואנשים. לסיום, לוחצים על "הבא" (Next).

בחלון הבא, יש להקליד את שם הרשימה ולהחליט מי יוכל לראות אותה. כזכור, אנחנו מתרכזים בדברים שאנחנו לא רוצים שאחרים יראו שאנחנו עוקבים אחריהם, ולכן בחרתי ב"רק אני" (Only Me).

אחרי שסיימנו ליצור את הרשימה, כדאי להעביר אותה מתהום הנשייה של תחתית תפריט הצד ברשת לחלק העליון שלו. לשם כך, יש ללחוץ על גלגל השיניים שמול שם הרשימה במסך "תחומי עניין" ואז על "הוסף למועדפים" (Add to Favorites).

עתה תוכלו לראות את הקישור לפיד העמודים אחריהם אתם עוקבים בסתר קרוב לראש תפריט הפייסבוק שלכם.

  

בסמארטפון, הגישה לפיד המותאם טיפה מסובכת יותר (והיצירה שלו כלל לא אפשרית מהנייד):

אם הוספתם את הפיד הנפרד למועדפים, לחיצה על כפתור התפריט באפליקציה ותראו אותו קרוב לראש התפריט.

פידים נפרדים שלא הוספתם למועדפים מסתתרים קרוב לתחתית התפריט, ורק אחד מהם מוצג, כאשר היתר יוצגו לאחר לחיצה על See All.

 

* המדיך פורסם במקור ב-2 בינואר 2012 ועודכן ב-1 בנובמבר 2015.