כמעט כולם מכורים למשהו - סיגריות, אוכל או כסיסת ציפורניים - ורבים גם מחפשים דרכים להיגמל.
התמכרות היא אחת המגפות המטרידות ביותר של המאה הנוכחית. אם בעבר נהגו להשתמש במושג הזה על מנת לאפיין מכורים כבדים לסמים או אלכוהול, היום כבר ברור שאנחנו מוקפים בחומרים, חפצים והרגלים שקל מאוד להתמכר אליהם – מסיגריות וג'אנק פוד ועד מחשבים ומשחקי וידיאו.

אפליקציית הפייסבוק Istopped, שכבר מונה כ-15 אלף חברים, מיועדת לרתום החברים שלכם ברשת החברתית לטובת הפעלת לחץ חברתי חיובי, במטרה להיגמל מההתמכרות. ברגע שנכנסים לאפליקציה בוחרים את ההרגל שממנו רוצים להיגמל.

 

האפליקציה תשתף את חברי הפייסבוק שלכם בהחלטה שלקחתם, תשדך אתכם למכורים דומים לכם, תערוך עבורכם מעקב של ימי הגמילה ותעקוב אחר התקדמותכם. בנוסף, היא תעודד גם מעט תחרות ידידותית ביניכם לבין שאר הנגמלים. כמובן, למעט הדיווח העצמי הכן של הנגמל, אין לאפליקציה דרך אמיתית לדעת מה קורה בפועל. "אני הייתי מכור לפיצה", מספר טל מלנבוים, שפיתח את האפליקציה, "ואשתי מאוד אוהבת ממתקים".

לדבריו, הוא חיפש אפליקציה שתעזור לו לשתף את החברים והמשפחה בתהליך, ומשלא מצא - החליט לפתח. זו לא הפעל הראשונה שבה מלנבוים מפתח אפליקציה שחסרה לו. לאחר שמצא את אשתו בפייסבוק ונישא לה, החליט להקים אפליקציית שידוכים בפייסבוק. כיום מונה האפליקציה שהקים, DatingBook, למעלה מ-100 אלף חברים.

מתוך נקסטר, מדי יום שלישי ב-23:10 בערוץ 2