בר רפאלי בפייסבוק (אילוסטרציה) (צילום: אילוסטרציה, אילוסטרציה - ארכיון)
בקרוב נוכל לעקוב אחרי בר רפאלי האמיתית גם בפייסבוק? | צילום: אילוסטרציה, אילוסטרציה - ארכיון

הסוף למתחזים בפייסבוק - אתר הטכנולוגיה הגדול טקראנץ' מדווח כי בימים הקרובים הרשת החברתית תשיק חשבונות מאומתים, חשבונות שיסומנו באופן מיוחד כדי להצביע על מי שבאמת עומד מאחוריהם. נכון לעכשיו לא ברור כיצד ייראה חשבון מאומת ואילו סימנים מזהים הוא יכלול, אם בכלל. 

האפשרות לחשבון מאומת (Verified account) כבר קיימת בימים אלה באתר המיקרו-בלוגינג טוויטר וברשת החברתית של גוגל, גוגל פלוס. בפייסבוק היא תוצע תחילה כאופציה לאמנים, עיתונאים, פוליטיקאים ובאופן כללי לאנשים מפורסמים שזוכים פעמים רבות לחשבונות מזויפים. בהמשך היא תיפתח לכל מי שיש לו מספר רב של מנויים. 

אימות החשבון ייעשה על ידי שיטות האותנטיקציה המקובלות בתחום. אחרי שהמבקש ישלח תצלום של תעודת הזהות או הדרכון שלו לפייסבוק ושם העובדים יאמתו את זהותו באופן ידני.

מלבד הרצון למנוע פתיחה של חשבונות מזויפים לסלבס, אחת מהסיבות העיקריות לשינוי הפתאומי היא הרצון של פייסבוק להקל על מציאת פרופילים של מפורסמים שמוכרים יותר בכינוייהם ולא בשמם האמיתי.

נציין כי לפי מדיניות ההרשמה של הרשת החברתית על המשתמשים לספק שם פרטי ושם משפחה תקינים ואמיתיים, דבר שמקשה על אנשים שמוכרים יותר בשם הבמה שלהם כמו למשל מדונה, ליידי גאגא, סנופ דוג ועוד. אלה התקשו בעבר לפתוח פרופיל אישי שהוא לא עמוד מעריצים מבלי שפייסבוק תסיר אותו.

>> למה בפייסבוק פלסטין מופיעה במקום ישראל?