דנה סניי (צילום:  Photo by Flash90)
"תקפצו לי". דנה סניי | צילום: Photo by Flash90

כשדנה סניי, צעירה כבת 20, העלתה לפני כשנתיים סטטוס בפייסבוק היא לא חשבה שזה יהיה אחד הסטטוסים היקרים בהיסטוריה, אך ביום רביעי האחרון נקבע כי הוא עלה לאביה, פטריק סניי, כ-150,000 דולר.

הסיפור החל בשלהי 2010, כאשר נודע לפטריק סניי (אביה של דנה), כי המעסיק שלו, רשת המכינות הקדם-אקדמיות "גוליבר", לא תאריך את החוזה שלו כמנהל הסניף שלה במיאמי שבפלורידה. מספר חודשים לאחר מכן, לפני מעט יותר משלוש שנים, תבע סניי את "גוליבר" בטענה שהסיבה לסיום חוזה ההעסקה שלו היא גילו - 66. הוא תבע 10,000 דולר על התחייבויות עבר שלא שולמו, 80,000 דולר על אפליה אסורה על בסיס גיל ו-60,000 דולר הוצאות משפט לעורך הדין שלו.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

כ-9 חודשים מאוחר יותר, נחתמה פשרה מחוץ לאולם המשפט, במסגרתה הסכימה רשת "גוליבר" לשלם את כל הסכומים שדרש סניי, בתנאי שהסכומים והסכמת הרשת לשלמם יישמרו בסוד.

סניי סיפר לאשתו ובתו, דנה, שהיתה תלמידה במקום וככל הנראה סבלה בתקופת לימודיה במוסד. הבת, שרצתה להתגאות בניצחון על בית הספר שלדברי המשפחה "הותיר אותה מצולקת נפשית", סיפרה ל-1,200 חבריה בפייסבוק: "אבא ואמא סניי זכו במשפט נגד גוליבר. גוליבר ישלמו עכשיו רשמית על החופשה שלי באירופה בקיץ. תקפצו לי".

ארבעה ימים לאחר מכן הודיעו עורכי הדין של המכינה כי לא יקיימו את ההסכם, מאחר והמשפחה הפרה את תנאיו. סניי תבע שוב את החברה, ובשנה שעברה פסק בית משפט כי עליה לשלם את הסכומים עליהם הסכימה. הרשת ערערה וביום רביעי האחרון קבע בית משפט לערעורים בקליפורניה לטובת בית הספר.

עתה, ביכולתה של המשפחה לערער על הפסיקה לבית הדין העליון במדינה. המשפחה ועורכי דינה טרם הודיעו האם בכוונתם לעשות זאת.

פטריק סניי ואשתו. הוריה של דנה  (צילום:  Photo by Flash90)
הוריה של סניי | צילום: Photo by Flash90
דנה סניי (צילום:  Photo by Flash90)
דנה סניי | צילום: Photo by Flash90