בלי שהרגשנו, פייסבוק שוב הצליחה להעמיק את החדירה שלה לכל דבר שאנחנו עושים בעולם הדיגיטלי. לפני כשבועיים התחילה החברה להציג פרסומות אישיות גם באתרים ובאפליקציות מחוץ לפייסבוק - מה שאומר שעכשיו כל אתר או אפליקציה שאנחנו נכנסים אליהם יכולים להשתמש בלייקים שלנו ובכל המידע שיש לפייסבוק עלינו.

החדשות הטובות הן שאפשר למנוע את זה - ועל הדרך עוד כמה דברים מעצבנים מאוד שקשורים לפרסומות של הרשת החברתית.

קפיצה להוראות המתאימות למכשירכם: אנדרואיד | אייפון | מחשב

כך עושים את זה במכשיר אנדרואיד

היכנסו לאפליקציית פייסבוק, לחצו על כפתור התפריט, גללו למטה ובחרו ב"הגדרות חשבון" (Account Settings).

גללו מטה ובחרו ב"מודעות" (Ads).

אם ההגדרה העליונה, "האם את יכולה לראות מודעות המבוססות על תחומי עניין באינטרנט מפייסבוק", מוגדרת "כן" - פייסבוק יכולה לעקוב אחריכם בכל אתר או אפליקציה שאתם משתמשים בהם. זה הזמן לכבות את המטרד, שקיים כבר שנתיים. לחצו עליה.

במסך הבא בחרו "כבוי" (Off).

עכשיו ניגש להגדרה החדשה שנוספה בחודש שעבר - "האם אפשר להשתמש בהעדפות שלך לגבי מודעות פייסבוק כדי להציג לך מודעות באפליקציות ובאתרים מעבר לחברות פייסבוק?". זו ההגדרה שמחליטה אם פייסבוק תציג לכם באתרים שאינם שלה פרסומות לפי האתר או האפליקציה שאתם נמצאים בה כרגע, או ש"תחשוף" בפניכם ובפני האתר שאתם גולשים בו את כל מה שהיא יודעת עליכם מהיסטוריית המעקב שלה אחריכם. לחצו עליה.

במסך הבא בחרו "לא" (No).

זה גם זמן טוב להוציא את עצמכם מתפקיד דוגמני הפרסומות שפייסבוק עשתה מכם. הרשת החברתית מרשה לעצמה להציג לחבריכם פרסומות מעמודים של חברות שעשיתם להן לייק תחת הכותרת "חבר שלך אוהב את זה", בצירוף שמכם ותמונתכם. כדי לעצור את המגיפה, לחצו על "מי יכול לראות את הפעולות החברתיות שלך בשילוב עם מודעות?".

בחרו "אף אחד".

כך עושים את זה באייפון

באייפון, לחצו על כפתור התפריט בתחתית האפליקציה, גללו לתחתית התפריט ובחרו ב"הגדרות" (Settings).

מהאפשרויות שיוצגו, בחרו "הגדרות חשבון" (Account Setings).

גללו מטה ובחרו ב"מודעות" (Ads).

ההמשך זהה להוראות באנדרואיד.

כך עושים את זה מהדפדפן במחשב

היכנסו לעמוד הגדרות הפרסומות שלכם בפייסבוק, על ידי לחיצה על הקישור או על החץ בפינה העליונה של אתר פייסבוק -> הגדרות (Settings) -> מודעות (Ads).

אם ההגדרה העליונה, "מודעות המבוססות על השימוש שלי באתרי אינטרנט ובאפליקציות" (Ads based on my use of websites and apps), מוגדרת "כן" - פייסבוק יכולה לעקוב אחריכם בכל אתר או אפליקציה שאתם משתמשים בהם. זה הזמן לכבות את המטרד, שקיים כבר שנתיים. לחצו על "עריכה" (Edit).

לאחר מכן, לחצו על התפריט ובחרו באפשרות "כבוי" (Off).

עכשיו ניגש להגדרה החדשה שנוספה בחודש שעבר - "מודעות באפליקציות ובאתרים מחוץ לחברות פייסבוק" (Ads on apps and websites off of the Facebook Companies). זו ההגדרה שמחליטה אם פייסבוק תציג לכם באתרים שאינם שלה פרסומות לפי האתר או האפליקציה שאתם נמצאים בה כרגע, או ש"תחשוף" בפניכם ובפני האתר שאתם גולשים בו את כל מה שהיא יודעת עליכם מהיסטוריית המעקב שלה אחריכם. לחצו גם כאן על "עריכה".

בתפריט הבחירה לחצו על "לא" (No).

זה גם זמן טוב להוציא את עצמכם מתפקיד דוגמני הפרסומות שפייסבוק עשתה מכם. הרשת החברתית מרשה לעצמה להציג לחבריכם פרסומות מעמודים של חברות שעשיתם להן לייק תחת הכותרת "חבר שלך אוהב את זה", בצירוף שמכם ותמונתכם. כדי לעצור את המגיפה, לחצו על "עריכה" מול "מודעות עם הפעולות החברתיות שלי" (Ads with my social actions).

פתחו את התפריט מתחת לדוגמה ולחצו "אף אחד" (No one).