תינוקת נעולה ברכב עם פתק (צילום:  Photo by Flash90)
"תתקשרו למספר הזה אם משהו משתבש". התמונה שעוררה סערה | צילום: Photo by Flash90

שיעור חשוב בפייסבוק ובהורות: אם צעירה מניו זילנד, נעלה את התינוק שלה ברכב והלכה לעשות קניות בסופרמרקט מקומי. האם כנראה חשבה שנקטה בכל אמצעי הזהירות הדרושים כשעטפה את התינוק בשמיכה ושמה כובע על ראשו. מעל כל זה היא הניחה פתק ובו כתבה: “אם משהו משתבש בזמן שאני עושה קניות, בבקשה התקשרו למספר הזה”. מלבד העובדה שכל ההתנהלות הזו מעוררת הרבה מאוד שאלות, האם גם שכחה שתינוקות יכולים לזוז, והפתק שהניחה עבור עוברי האורח הזרים יכול היה פשוט לעוף לו ממקומו.

בואו לפייסבוק של נקסטר

בזמן מסע השופינג שם האמא, גבר ואשתו שבדיוק החנו את רכבם בחנייה שליד, הבחינו בעולל הקטן שהיה נעול ברכב והיו בהלם ממה שראו: “חיכינו שם קצת, ותהינו האם האמא תחזור בעוד כמה שניות”, אמר הגבר ל-New Zealand Herald. אשתו הוסיפה: “ידעתי שאני לא הולכת פשוט לעזוב את המקום מבלי לעשות משהו”.

מה שעשה הזוג הוא לצלם את התינוק מעבר לחלון הרכב ולפרסם את התמונה בפייסבוק. מי שהבחינה בתמונה היא אושיית רדיו מקומית פולי ג’ילספי, והיא העלתה את התמונה לעמוד הפייסבוק שלה. משם התמונה הפכה לוויראלית עם אלפי תגובות, לייקים, שיתופים ולא מעט ביקורת נגד האם.

מלבד כל התגובות נגד האם, ביניהן "לא מגיע לה להיות אמא", "הייתי לוקחת ממנה את התינוק" ו"איפה האבא?”, היו גם כאלה שהגנו עליה: “אני בטוחה שהיא קפצה למכולת רק לכמה דקות כדי לקנות חלב, והחליטה שלא שווה להעיר את התינוק בשביל הדקות הספורות האלה”, כתבה אחת מהמגיבות. אחר כתב: "משפט שדה בפייסבוק. מספיק עם זה כבר". עוד מתנגדים ללינצ’טרנט כתבו שאי אפשר לשפוט מבלי שיודעים את כל המצב. אחרים אף תהו האם זו בכלל בובה ולא תינוק, ובסך הכל מדובר במתיחה שנועדה לבדוק תגובה של אנשים למצבים כאלה.

אבל נראה שלא מדובר במתיחה מיכוון שגם המשטרה המקומית התערבה בעניין. נציין כי מדובר בעבירה על החוק, שלפיו אסור להשאיר ילדים מתחת לגיל 14 לבדם בכלי רכב. המשטרה המקומית אמנם התערבה אך הודיעה כי אינה עוצרת את האמא, זאת כיון שאף אחד מהעוברי האורח במקום, לרבות הזוג שצילם את התמונה, לא הגיש נגדה תלונה.

>> השוויץ בשטרות של כסף בפייסבוק ונעצר כי לא שילם דמי מזונות

>> הנערה שניבאה את מותה בפיייסבוק