האם החלום על הטלפון הסלולרי של פייסבוק עומד להתגשם? אתר הטכנולוגיה המוערך AllThingsD מדווח כי הרשת החברתית ביקשה מיצרנית הטלפונים הטיוואנית HTC לבנות עבורה סמארטפון בעל אינטגראציה מלאה עם הפייסבוק. השם שהמכשיר עומד לקבל הוא "באפי", על שמה של באפי, ציידת הערפדים. 

אין תמונה
תרצו לקנות טלפון סלולרי בשם באפי?

לפי הדיווח הטלפון של פייסבוק יהיה מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד שעברה שינויים רבים על מנת לאפשר הטמעה מלאה עם כל שירותיה של הרשת החברתית. בנוסף, יתמוך המכשיר ב-HTML5 כפלטפורמה לאפליקציות. 

עוד נחשף בדיווח כי פייסבוק אמנם בחרה את HTC כזו שתבנה עבורה את המכשיר, אבל היא עדיין שוקלת שיתופי פעולה עם חברות חומרה נוספות, ביניהן גם סמסונג, דבר ששופך אור על כך שהלקוחות יצטרכו לחכות לפחות 12 עד 18 חודשים עד שהמכשיר יושק.

הדובר הרשמי של פייסבוק לא אישר את הידיעה אך הסביר כי האסטרטגיה שלהם בתחום המובייל פשוטה: "אנחנו חושבים שכל טלפון סלולרי טוב יותר אם קיימת בו אינטגראציה עמוקה עם השיתוף החברתי. אנחנו עובדים עם כל תעשיית המובייל: ספקיות סלולר, יצרניות טלפונים, מפתחי מערכות ההפעלה ואפליקציות. זאת על מנת לאפשר לאנשים ברחבי העולם חוויה חברתית טובה וחזקה יותר".

הפלטפורמה הסלולרית מאוד חשובה עבור פייסבוק שדיווחה כי מעל 350 מיליון (מתוך ה-800 מיליון)  משתמשים ברשת החברתית דרך מכשיר סלולרי.

בפברואר האחרון פייסבוק ו-HTC אף הכריזו שני טלפונים חכמים עם כפתור פייסבוק מיוחד היודע לשלב את יכולות האתר עם התכונות של הטלפון. סמארטפונים שלא זכו לפופולאריות רבה, אולי כי לא באמת פותחו בשיתוף מלא עם פייסבוק ושמם לא היה פייסבוק-פון או באפי. 

>> 12 דרכים לשמור על חשבון הפייסבוק שלכם