פוסט פייסבוק של ארגון להב"ה, הפועל נגד התבוללות, שפורסם כאן אתמול, הציג תמונה ובה צעיר סודני וצעירה ישראלית יושבים מחובקים על טרקטורון עם הכיתוב "כאילו שאין לנו מספיק גיברילים מוחמדים אחמדים משלנו, עכשיו גם הסודנים לוקחים לנו את הבנות! מתי נתעורר?". 

ארגון להב"ה- למניעת התבוללות בארץ הקודש (צילום: מתוך הפייסבוק של ארגון להב"ה- למניעת התבוללות בארץ הקודש)
התמונה שהסעירה את הרשת | צילום: מתוך הפייסבוק של ארגון להב"ה- למניעת התבוללות בארץ הקודש

באופן טבעי, הפוסט עורר הרבה מאוד תגובות זועמות וגרם לקרב קשה בין המגיבים, סביב גזענות, התבוללות וישראליות. הצעיר והצעירה שבתמונה, שבעל כורחם הפכו לפנים המייצגות של הנושא השנוי במחלוקת, גם הם חטפו לא מעט תגובות נאצה והרבה מאוד קללות.

השניים, גבריאל טומאלי ומאי ליברקז, שתחילה סירבו להיחשף, החליטו בסופו של דבר לצאת לאור והגיעו לראיון בתוכנית הבוקר של קשת. שם הסבירו איך הגיבו כשגילו שהתמונה הפכה לוויראלית בהקשר שכזה ואילו תגובות קיבלו מאז הפרסום.

עוד NEXTER בעמוד הפייסבוק שלנו

"התגובות לא חשובות, מה שחשוב הוא שאני קמה בבוקר ושלמה עם עצמי", אמרה מאי. בן זוגה זה שנתיים, גבריאל, שהגיע לארץ מסודן לפני חמש שנים, הוסיף: "כשאני מסתובב עם מאי, אומרים לי 'סודני מסריח'".

גם מנכ"ל אירגון להב"ה למניעת התבוללות, בנצי גופשטיין, הציג את עמדתו ובין היתר אמר: "אהבה היא לא הכל בחיים. באנו לארץ כדי להקים מדינה יהודית, ובגולה, מיליונים של יהודים נעלמים לנו בגלל התבוללות. והאם ההורים שלה, הסבא או הסבתא באו ארצה בשביל שתתחתן עם סודני, או חוף שנהבי או איטלקי או שבדי? אנחנו באנו לפה כדי להתחתן עם יהודים. זה החלום שלנו".

עוד הוסיף: "רוצים לעשות פה מדינת כל אזרחיה. להתבולל. ואז עוד 100-200  שנה לא יהיה עם יהודי. יהיה חלק מקסיקנים, חלק כושים, חלק ערבים".

ולבסוף התייחס אל גבריאל ואמר: "זו לא הארץ שלו. הוא לא גבריאל, הוא ג'יבריל בכלל. אתה לא שייך לישראל. תחזור לסודן"

>> קפצו לנהר קפוא כדי להציל טלפון סלולרי שנפל - וטבעו למוות

>> חדש בגוגל כרום: אייקון שמתריע על לשונית עם אודיו ועוד