פייסבוק שוב מתכננת שינויים בניוז פיד -  תשלב שירות חדש של 'רשימות חכמות' שיסדר אוטומטית את החברים שלכם לפי קטגוריות שונות.

הרשימות החכמות (Smart Lists) ימיינו את החברים לשלל קטגוריות, ביניהן עבודה, חברים ללימודים, וחברים שגרים באזור שלכם. החלוקה אמורה להקל על פירסום סטטוסים שמיועדים רק לאנשים מסויימים וחשיפה לתכנים שמתאימים לכם. 

חשוב לציין כי רשימות החברים קיימות בפייסבוק כבר מזמן, אך רק כ-5% מהגולשים ברשת החברתית משתמשים בהן באופן פעיל, וכשבמקביל המעגלים של גוגל+ זוכים להצלחה ומחמאות, פייסבוק החליטה לשדרג את שירות הרשימות שלה.

הדובר הרשמי של פייסבוק סירב להגיב על השינויים.

 

אין תמונה
מיון חברים אוטומטי

שינוי נוסף שעומד על הפרק ויכול לשדרג עבורכם את חווית הגלישה בפייסבוק הוא תרגום מיידי של פוסטים בשפות זרות.

לפי האתר Inside Facebook והטיפ של הגולש עמית לביא, בתוך כל פוסט הרשת החברתית תשלב כפתור 'תרגם', שכשמו הוא יתרגם כל תגובה שנכתבה בשפה זרה. השינוי בעיקר יקל על גולשים ובעלי עמודי מעריצים בינלאומיים.

על שינויים נוספים, כולל האפשרות של השקת שירות מוזיקה חדש בשיתוף עם spotify צפויה פיייסבוק להודיע בכנס ה-F8 שלה, שיתקיים ב-22 בספטמבר בסן פרנסיסקו  וישודר לייב בפייסבוק.

 

אין תמונה
תרגום סטטוסים בפייסבוק משפות זרות

נזכיר עוד כי השינוי אחרון והגדול  בהגדרות הפרטיות שמאפשר לאשר פוסטים ותמונות בהם תוייגתם לפני שאלה מופיעים בפרופיל שלכם, מצריך שינוי בהגדרות הפרטיות: 

כנסו ל- Privacy settings

(How tags work  (edit settings

העבירו את כל ארבעת הפרמטרים למצב ON

ליחצו על DONE

או פשוט עקבו אחרי התמונות: 

 

אין תמונה
ביטול תיוג אוטומטי בפייסבוק - שלב 1

אין תמונה
ביטול תיוג אוטומטי - שלב 2
אין תמונה
שלב 3 - להעביר הכל ל-ON
אין תמונה
שלב 4 - אישור פוסטים ותמונות שתוייגתם בהם

>> פירסמה בטוויטר שסטיב ג'ובס מת - ופוטרה מעבודתה

>> וגם: מאיזה סמארטפון המשתמשים הכי מרוצים?