אנדריו קיין
"סבל מדיכאון ומספר בעיות נוספות". אנדריו קיין

אנדריו קיין, צעיר בן 19 מאיידהו שבארה"ב שם קץ לחייו, לכאורה ימים ספורים אחרי שהמשטרה המקומית פירסמה עליו פוסט פייסבוק לגלגני. כך על פי דיווח של KREM-TV מבית CBS.

בפוסט של המשטרה פורסמה תמונתו של הצעיר, שהיה מבוקש על כמה פשעים כולל מכירת סמים, ומתחתיה ההודעה: "החלטנו שאנדריו קיין כבר לא יהיה 'המבוקש של השבוע', אלא ה'מבוקש של חודש יוני'. מזל טוב!".

חוקר מקרי מוות מקומי אמר כי בדיקתו העלתה כי הצעיר "סבל מדיכאון ומספר בעיות נוספות".

בכיר במשטרה, השריף וויין ראש, שלח את תנחומיו למשפחתו של קיין והוסיף שזו "לא היתה התנהגות הולמת מצד המחלקה להביע דעה במודעה מסוג כזה".

אנדריו קיין
"כבר לא מבוקש השבוע, אלא מבוקש החודש, מזל טוב". פוסט הפייסבוק השנוי במחלוקת של המשטרה

בואו לפייסבוק של נקסטר

ראש הדגיש כי הוא כן תמך בהחלטה לפרסם בפייסבוק תמונה של מבוקש שיש נגדו צו מעצר והוסיף ש"החלטתו של קיין לשים קץ לחייו במקום להתמודד עם ההשלכות של מעשיו היא טראגית".

יומיים אחרי התאבדותו של קיין, אחותו אליס סמית', כתבה בעמוד הפייסבוק שלה שאף אחד מהמשרד של השריף לא פנה למשפחה כדי להתנצל. לטענת האחות סגנו של השריף, זה שגם פירסם את ה"פוסט הלגלגני", שלח לאחיה הודעה פרטית ובה כתב: "אם תסגיר את עצמך, אתן לך עותק של מודעת המבוקש שלך".

"מה שהיה הכי מקומם הוא שהשוטרים המשיכו לשלוח לו הודעות ולהטריד אותו", אמרה האחות לחדשות מקומיות.

"זה ילדותי, אלה אנשים שאמורים להגן עלינו". עוד היא סיפרה כי אחרי פרסום הפוסט, האח התקשה לתפקד ואנשים שלא הכיר החלו להתקשר אליו ולשלוח לו הודעות "זה היה פשוט יותר מדי בשבילו". האחות אמרה שהיא לא מאשימה את המשטרה המקומית בהתאבדותו של אחיה אך חושבת שפוסט הפייסבוק שלהם בהחלט השפיע עליו.

>> תובעת 2 מיליון דולר בגלל שהשתמשו בתמונת פייסבוק שלה