תמונת ההנקה שעוררה סערה בפייסבוק
משחק תמים של ילדים ותו לא

כולם מכירים את המדיניות הקפדנית של פייסבוק בכל הקשור לסינון התכנים שעולים אצלה, כולם גם יודעים שלעתים היא נוטה להגזים בצנזורה וחוסמת תכנים לגיטימיים ביותר. דוגמה אחת מפורסמת לכך היא התמונה של התינוק של נירוונה שהוסר מהרשת החברתית בגלל ה"עירום" שלו.

עכשיו מגיע עוד סיפור שמעורר סערה ברשת החברתית, הפעם מסיאטל ומאמא שהעלתה תמונה של שתי הבנות שלה, האחת בת שנתיים והשנייה בת 5 שמשחקות בהנקה.

בתוך 24 שעות צוות פייסבוק הסיר את התמונה והודיע לאם שהתמונה מפרה את תנאי השימוש והסטנדרטים של הרשת החברתית. וכדי להחמיר את העונש פייסבוק גם סגרה את הפרופיל של האם למשך שבוע ימים.

"כשפירסמתי את התמונה כתבתי 'הילדה אומרת שהיא מניקה את התינוקת שלה'...היא לא אמרה 'אמא תראי, אני מנשקת אותה בחזה" אמרה האם לרשת חדשות מקומית והוסיפה: "באמת שלא חשבתי שהתמונה הזאת לא ראויה...זה לא משהו מיני והילדות סתם השתעשעו להן. מה כל כך מגונה בהנקה?".

אבל אנשי פייסבוק וגם המשטרה לא חשבו כך. סטפני ת'ומס ממחלקת פשעי מחשב נגד ילדים ממשטרת סיאטל אמרה כי פרסום התמונה היתה החלטה שגויה ו"הורות אומללה", זאת כיון שאין לדעת לאן התמונה הזו עלולה להגיע: "זה משהו שהמשפחה הזאת, והילדות האלה יצטרכו להתמודד איתו בסופו של דבר". פייסבוק לא הגיבה לסיפור.

>> העיצובים הראשונים של האייפון נחשפים

>> 14 מחוות משוגעות של מעריצי אפל