"ביום שלישי אחרי הצהריים המהנדסים שלנו גילו בעיית אבטחה שהשפיעה על 50 מיליון איש", כך כותב הערב (שישי) גיא רוזן, סגן נשיא לניהול מוצרים בפייסבוק. התקלה אפשרה להשתלט לאנשים על החשבון - כלומר לגלוש בשמם בפייסבוק (בפרופיל או בעמוד עסקי), להתחזות אליהם ואף לשלוח דרכם הודעות במסנג'ר.

החקירה בתחילתה, ובפייסבוק אומרים שלא יודעים להגיד עדיין אם השתלטו בפעול על חשבונות - ואם כן, באיזה היקף זה קרה. המקור לפרצה - שינוי שנעשה בהעלאת סרטונים לפני יותר משנה, שהשפיע על אפשרות "View As" - שבה אתם יכולים לראות איך פרופיל הפייסבוק שלכם נראה לאחרים. בפייסבוק לא יודעים עדיין להגיד מי פרץ לחשבונות או מניין הוא מגיע, והחברה עירבה את רשויות החוק בעניין.

במהלך שעות הצהריים, גולשים ברחבי העולם דיווחו כי נזרקו מהאפליקציה. כלומר, נאלצו להקיש מחדש שם וסיסמה בפייסבוק, כאילו הרגע הורידו והתקינו אותה. פייסבוק הסבירה שבעקבות הפרצה, היא הוציאה 90 מיליון מכם מהשירות (50 מיליון שפוטנציאלית, נפגעו ועוד 40 מיליון ליתר ביטחון) בשביל לוודא שאתם אלה שאכן מחוברים לחשבון שלכם.

האקר מטאיוואן איים מוקדם יותר הבוקר שביום ראשון בצהריים ידגים כיצד הוא פורץ לחשבון של מארק צוקרברג, אולם עדיין לא ברור אם יש קשר לפרצה הזו, אם מדובר בתקלה אחרת או בסתם איום.

על פי פייסבוק - אין שום צורך להחליף את הסיסמה שלכם, שכן הסיסמאות לא נגנבו. פייסבוק ציינה ששלחה הודעה למי שהחשבון שלו נפגע כתוצאה מהפרצה.