נכנסתם הבוקר (ד') לפייסבוק ולא הבנתם מה קורה שם? הסיבה לכך היא סדרת שינויים גדולים וחשובים שהרשת החברתית  עברה הלילה. שינויים בתצוגת התמונות, העדכונים שאתם נחשפים אליהם וגם פיצ'ר חדש של "מבזקים" - לפניכם כל הפרטים:

אין תמונה

1. סיפורים חשובים ואחרונים 

כדי לקבל את כל העדכונים הכי רלוונטיים וחשובים עבורכם כל העדכונים יופיעו תחת ההגדרות Top stories  (סיפורים חשובים) ו-Most Recent (סיפורים אחרונים). 

במטרה לחדש לכם כל הזמן את הניוז פיד ושלא תפספסו אירועים ופוסטים חשובים.

איך זה משפיע עליכם? אם למשל אתם נכנסים מעט מאוד לפייסבוק אז הסיפורים החשובים יופיעו לכם בפיד – אם אתם כל הזמן מרפרשים ברשת החברתית אז בפיד יופיעו העדכונים האחרונים ביותר.

בנוסף, אם פייסבוק הגדירה סיפור מסוים כחשוב, אבל הוא לא מעניין אתכם ואינכם רוצים שיופיע בכלל בניוז פיד שלכם, תוכלו להסיר ממנו את תגית ה-Top story על ידי לחיצה על המשולש הכחול בצד שמאל, התחרטתם? ליחצו שוב על החץ והוא יחזור להיות סיפור חשוב. 

כמו כן, בכל עדכון יש חלונית שמאפשרת לכם לעשות עליו פעולות שונות כמו "להחביא", לסמן כלא כ"קראתי" לדווח" לחסום משתמשי ועוד.

אין תמונה

2. התמונות

שינוי נוסף הוא בהצגת התמונות בניוז פיד. מלבד השינויים האחרונים בתוך אלבומי התמונות של פייסבוק, בפיד החדשות הרשת החברתית החליטה לעצב בצורה 'סקסית' יותר את תצוגת התמונות ובכך גם להבליט אותן.

אין תמונה

3. מבזקי חברים 

אחד השינויים הגדולים והבולטים הוא ה"טיקר", עמודת ה"מבזקים" הנעה בצד ימין שהתווספה לניוז פיד, שממש כמו במבזקים באתרי החדשות מראה לכם את הפעילויות האחרונות של החברים שלכם.

מעבר עם העכבר על העדכון מגדיל אותו ומאפשר לכם להקליק עליו ולהיכנס לתוכו.

השינוי מאפשר לכם שלא לפספס אף עדכון חשוב וחשוב פחות של החברים שלכם, הוא נותן תחושה של "חיים", תנועה ועדכונים בזמן אמת, בלי לרפרש. העדכונים השוטפים גם מאפשרים לכם להיחשף ליותר קבוצות ופרופילים חדשים. 

אין תמונה

המהפך החדש הוא המשך ישיר לשורה ארוכה של שינויים שנכנסו לפייסבוק בשבועות האחרונים, ביניהם כפתור subscribe שמאפשר לעשות מנוי ולעקוב אחרי עמודים ופרופילים, גם אם הם לא החברים שלכם, השינויים בהגדרות הפרטיות ותיוג התמונות, ושינויים נוספים שיוכרזו בוועידת ה-F8 המדוברת של פייסבוק מחר (ה')

ביניהם ככל נראה: השקת שירות מוזיקה בשיתוף עם spotify, שמועה על כפתור חדש בשם Want (רוצה), שיעבוד בערך באותו האופן כמו כפתור הלייק, ובאמצעות הכפתור החדש ניתן יהיה לסמן מוצרים שברצוננו לרכוש ולשתף את החברים, השקה של אפליקציית חדשות, שיתוף סרטים ותכניות טלוויזיה, שירות תשלומים מורחב ועוד. 

אוהבים את השינויים של פייסבוק? תעשו לייק