תושב תל אביב מחה על המחיר הגבוה של נקניקייה בבר, פירסם על כך פוסט בפייסבוק וכעת בית משפט פסק שהוא יפצה את הבעלים בסכום של 10,000 שקל.

ד' הגיע לבלות בבר תל אביבי יחד עם חבר לפני מספר חודשים. הוא הזמין מהמלצר נקניקיה בלחמניה ושאל מה מחירה.

המלצר אמר לו שיברר כי אינו זוכר את מחירה המדויק, אך הגיש לו אותה טרם אמר לו כמה היא עולה. בסוף הערב ד' קיבל את החשבון וגילה שהמחיר הוא 18 ש"ח.

הוא דרש מהמלצר להוריד מהחשבון את הנקניקיה כיוון שלא נאמר לו מה מחירה ולטענתו מדובר במחיר גבוה. המלצר סירב בתוקף ו-ד' וחבריו נאלצו לשלם את החשבון.

בתגובה, ד' העלה פוסט נגד הבר בדף הפייסבוק רעבים ברעבך, ובו הזהיר את הגולשים לבל יגיעו לבר. "בושה של מקום", הוא כתב, "אפס שירותים. פשוט דוחפים לכם לחשבון דברים שמעולם לא הסכמתם לשלם ואפילו לא אמרו לכם כמה הם עולים למרות ששאלתם. ממליץ לכולם להתרחק מהמקום שמתנהג ככה ללקוחות. לא רוצה פיצוי ולא כלום. לא חוזר לשם בחיים שלי". בהמשך ציין שמדובר במקום של 'גנבים' ושגנבו אותו בלי בושה.

בעלי הבר טען שהפוסט פגע בשמו הטוב והגיש נגד ד' תביעה לבית משפט השלום בתל אביב בסכום של 70 אלף שקלים. לטענת בעלי הבר, ד' עשה לו שיימינג לא מוצדק, השפיל אותו ופגע בשמו הטוב.

בכתב הגנה טען ד' כי לא מדובר בלשון הרע, אלא בהבעת דעתו בלבד כמי שחווה חוויה לא נעימה. לטענתו, הוא כתב את הדברים בגדר אמת דיברתי והפרסום נעשה בתום לב.

השופט רז נבון שדן בתיק, ציין בפסק הדין, כי ד' העלה טענות לפיו המקום גונב את לקוחותיו ויש בזה לשון הרע ולכן אין לו שום הגנה של תום לב. לדבריו, העובדה ש-ד' ייחס לבעלי המקום גניבה- דבר שלא הוכח ולא אומת- אין בכך הבעת דעה שכן הוא לא עשה כל ניסיון לבדוק העניין לעומק ולברר שיש מקרים נוספים.

השופט התחשב בעובדה שמדובר היה בפרסום בקבוצת פייסבוק קטנה יחסית (היום יש בקבוצה כ-58,000 איש. בעת פרסום הפוסט היו פחות) וחייב את ד' לשלם לבעלי הבר פיצוי של 7,500 שקל ועוד 2,500 שקל הוצאות משפט.