תמונת הכרטיס הזוכה בהגרלת פאוורבול שרצה בפייסבוק (צילום:  Photo by Flash90)
לא יעבוד יותר או לא יעבוד יותר על אנשים?. נולאן דניאלס והכרטיס "הזוכה" | צילום: Photo by Flash90

הגרלת הלוטו הגדולה, פאוורבול, שהתקיימה בארה”ב ביום חמישי האחרון, ובה חולק פרס ענק של למעלה מחצי מיליארד דולר (588 מיליון דולר), גרמה להיסטריה גדולה במדינה. ולמרות שהסיכוי לזכות בכסף חושב ועומד על אחד ל-175 מיליון בלבד, המוני אמריקאים חיכו שעות ארוכות בתורים כדי לרכוש כרטיסים.

יום אחרי ההגרלה ופרסום המספרים הנבחרים, בחור בשם נולאן דניאלס העלה לפייסבוק תמונה ובה הוא מחזיק כרטיס פאוורבול ועליו המספרים הזוכים.

בואו להיות החברים של נקסטר בפייסבוק

לתמונה הוא צירף את ההצהרה הבאה: “נראה שלא אצטרך לעבוד יותר לעולם. שתפו את התמונה ואני אעניק למשתף אקראי מיליון דולר במתנה”.

התמונה המדוברת עלתה לאוויר הפייסבוק ביום שישי וכבר בשבת בצהריים שיתפו אותה מספר שיא של מיליון וחצי אנשים.

כדי לקרר את ההתלהבות נציין שככל הנראה מדובר בזיוף. זאת על סמך ה”תחקיר” של אתר גוקר שקלט טעות קטנה אך גורלית. לפי האתר, סדר המספרים הזוכים בכרטיסי פאוורבול מופיע בסדר עולה (כך כתוב בעמוד השאלות הנפוצות של ההגרלה), ואילו בתמונה של דניאלס, המספרים מופיעים בסדר אקראי.

נכון לעכשיו ידוע שיש שני כרטיסים זוכים, שמולאו באריזונה ובמיזורי. בינתיים רק הזוכה ממיזורי דרש את הפרס וכמובן קיבל אותו במסיבת עיתונאים גדולה. הזוכה השני, שאמור לקבל את רבע המיליארד הנותרים, טרם התגלה, והדבר גורם ללא מעט זייפנים לטעון כי הם אלה שצריכים לקבל את הסכום האגדי.

>> תמונות קשות מאוד: שתלי הישבן שהשתבשו