עו"ד אייל פלטק מחיפה נוהג לייצג ולהגן על חיילים נוצרים שהתגייסו לצה"ל. הוא סא"ל במילואים ורואה זכות גדולה להגן על אותם חיילים, שמותקפים ללא הפסקה מצד אישים וארגונים ערביים ופלסטיניים, הרואים בגיוסם לצבא ההגנה לישראל בגידה ואף מוקיעים אותם בציבור.

האיום על סא"ל עו"ד אייל פלטק (צילום: אייל פלטק)
"מוות לך בקרוב". האיום על סא"ל עו"ד אייל פלטק | צילום: אייל פלטק

לפני מספר שבועות התראיין עו"ד פלטק והגן על אותם חיילים נוצרים וצעירים מבני הקהילה שרוצים להתגייס לצבא. לדבריו, כמה דקות לאחר הראיון קיבל כמה טלפונים של אנשים שאיימו לפגוע בו ולרצוח אותו. "נדאג שתגיע לנצרת עם כיסא גלגלים. נהפוך אותך לנכה", אלה היו חלק מהאיומים.

עו"ד פלטק לא התייחס לאיומים ברצינות, אך הם רק הלכו והתגברו. בפייסבוק, למשל, העלה מחבל חמאס לכאורה מחברון את תמונתו של עו"ד פלטק במדים, עם כיתוב בעברית: 'מוות לך בקרוב'. מתברר שהאיש איים בעבר פעמים רבות על פעילי הר הבית ובראשם יהודה גליק, שמאוחר יותר אף נעשה ניסיון לחסל אותו.

"בהתחלה התייחסתי לאיומים האלה בביטול, אבל ככול שהם הלכו והתגברו גם ברשתות החברתיות, הבנתי שאני עלול להיפגע כמו יהודה גליק. לכן החלטתי להגיש תלונה במשטרת חיפה", הסביר עו"ד פלטק ל-NEXTER. "אני עושה את חובתי האזרחית כשאני מגן על אותם חיילים וחובתה של המדינה לעצור את מי שמאיים עליי ועל אחרים. גם במקרה של גליק, המשטרה והרשויות זלזלו באיומים וכולם יודעים מה קרה. אני מקווה שהחשודים באיומים ייעצרו וימצו איתם את הדין".

נכון לזמן הכתיבה טרם נעצרו חשודים במעשה.