בר רפאלי בחיפוש חברתי בפייסבוק (צילום:  Photo by Flash90)
תמונות של בר רפאלי שהחברים שלך עשו להן לייק | צילום: Photo by Flash90

"תמונות של חברים בחוף ים בתל אביב", זו השאילתה שתצטרכו להזין לשורת החיפוש בפייסבוק שלכם כדי למצוא תמונות של חברים בחוף ים בתל אביב (וליתר הדיוק בחורות בביקיני). "חברים רווקים" זו עוד שאילתה שמעכשיו אפשר להזין בפייסבוק ולמצוא בקלות פרופילים של חברים רווקים, או לפחות כאלה שלא שינו את הסטטוס בפייסבוק - הכירו את החיפוש החברתי החדש של פייסבוק - כלי אדיר ומסוכן. 

החיפוש החברתי (Gragh Search) של פייסבוק, שהוצג לראשונה בינואר האחרון (אבל לא הגיע לכל המשתמשים), הוא מנוע חיפוש פנימי על צירי הזמן של פייסבוק, במטרה לסייע למשתמשים למצוא דברים האהובים גם על חבריהם או קשורים אליהם. בעת ההכרזה מנכ"ל הרשת החברתית, מארק צוקרברג אמר כי "זהו מנוע חיפוש של החברים שלכם ומה שמעניין אותם. אתם מחפשים בין מיליארד משתמשים, 240 מיליארד תמונות וטריליון קישורים".

עוד הסביר צוקרברג כי החיפוש החברתי יכול לספק מידע מיידי, נוח ומסודר לגולש, מעין גוגל חברתי (את זה הוא לא אמר). 

>> גם אתם אוהבים לאנוס? החיפוש החברתי של פייסבוק עושה בושות 

התוצאות מופיעות על פי החברים הקרובים ביותר, בהמשך אנשים שהם חברים משותפים, וכך הלאה בהיררכיה. אבל הכל כמובן תלוי במילות החיפוש. שימוש נוסף במנוע החיפוש יהיה לחיפוש מקומות. המשתמש יוכל לחפש מסעדה באזורים שלו ולראות אילו חברים ביקרו במסעדה הזאת, מי אהב את הביקור שלו, ומי פירסם תמונות מהביקור במסעדה ועוד.

בנוסף, יוכל המשתמש לעשות שימוש בחיפוש החדש ליצירת קשרים חדשים. לדוגמה - המשתמש יוכל לחפש "חברים של חברים רווקים בסן פרנסיסקו" ולקבל את התוצאות הרצויות.

עוד ניתן לחפש תחומי עניין. למשל - הוא יוכל לחפש סרטים או תוכניות טלוויזיה שהחברים שלו אוהבים, ובכך לגלות תכנים חדשים, לעשות להם לייק או אפילו לצפות בסרטוני וידיאו שלהם. המשתמש יוכל להיות יותר ספציפי ולחפש "תוכניות טלוויזיה שאוהבים מהנדסי תוכנה" ולגלות שהם אוהבים את "המפץ הגדול" (למשל). 

אז איך עושים את זה? פשוט מזינים שאילתות (בינתיים באנגלית ופייסבוק כבר משלימה את זה, החיפוש החברתיים מופיעים עם ריבוע כחול עם לוגו של שני אנשים). הנה דוגמה לחיפוש של "תמונות של חברים שאוהבים את NEXTER בפייסבוק". ועוד שלל חיפושים, שתוכלו לראות בתמונות בהמשך.

 

חיפוש חברתי בפייסבוק

חברים שאוהבים את "גברים באוטובוסים"

גברים באוטובוסים

איך להימנע מפדיחות? 

כדי לוודא שמי שייחפש משהו דרך החיפוש החברתי, לא ייתקל בכם כ"חברים שהגיבו לתמונה של קים קרדשיאן", "חברים שעשו לייק לתמונה של ג'סטין ביבר" (אלא אם זה לא מביך אתכם כמובן) או בתמונה מביכה שבה תויגתם ב-2008 ושכחתם ממנה, כדאי לשנות ומהר את הגדרות הפרטיות שלכם. איך עושים את זה? 

לחצו על גלגל השיניים שנמצא ליד שמכם בפרופיל הפייסבוק שלכם, ביחרו את הגדרות הפרטיות ובהן הגדירו מחדש את התוכן שאתם רוצים שיראו, ומי ייראה אותו. קליק למדריך מפורט.

אנשים שאוהבים "ציצים גדולים"

חיפוש חברתי בפייסבוק

תמונות של חברים מ-2008

תמונות של חברים מ-2008

תמונות שלי מ-2013

תמונות שלי ב-2013

חברים שלי שהם רווקים

חברים רווקים