אין תמונה
כך יראה הפרופיל שלכם. TIMELINE

אחרי סדרת שינויים  שכבר עברה, המהפך של פייסבוק מגיע הערב (ה') לשיאו בכנס המפתחים השנתי שלה F8 שהתקיים בסן פרנסיסקו ושודר לייב בפייסבוק.

באיחור קל של כמעט שעה, אחרי קטע סטנד אפ קצר ומשעשע של הקומיקאי אנדי סמברג, אותו סמברג שאחראי על החיקוי המוצלח של מארק צוקרברג בתכנית המערכונים סאטרדי נייט לייב, עלה לבמה המייסד והמנכ"ל של הרשת החברתית והציג את השינויים הגדולים.

אין תמונה
הפרופיל החדש של מארק צוקרברג

TIMELINE

מדובר במהפכה אמיתית בעמוד פרופיל הפייסבוק שלכם, עליה עבדו ברשת החברתית במשך שנה שלמה: "TIMELINE זה סיפור החיים שלכם, כל האפליקציות שלכם ודרך חדשה להביע את עצמכם", הכריז צוקרברג.

אין תמונה
עוד דוגמא לפרופיל החדש

מדובר בשינוי ענק לעמוד הפייסבוק, שירכז את כל המידע כמו סיפור חיים אמיתי. צוקרברג הסביר שתחילה הם התקשו למצוא דרך לאפשר הצגה של כל כך הרבה מידע בעמוד אחד אבל לבסוף מצאו פיתרון יצירתי ויעיל: תחילה יופיעו כל הדברים שעשיתם לאחרונה, אחר כך סיכומים של פעילויות ישנות יותר וככל שתרדו למטה יותר, כך העדכונים והסיפור יהפכו  לכלליים יותר ויותר.

כמובן שדרך העמוד ניתן  יהיה להוסיף תמונות, לערוך, לסנן מידע כמו בעבר ועוד. כל זה יעבוד גם באפליקציה הסלולרית. 

OPEN GRAPH

קבוצת אפליקציות חדשה שתעזור לכם לשתף בצורה נוחה יותר תכנים עם החברים שלכם. גם הלייק משתדרג, מהיום ניתן יהיה לבצע פעולות נוספות מלבד הלייק הפופולרי, כך לדוגמה במקום להגיד  "אהבתי סרט" ניתן יהיה לציין  ש"ראיתי סרט", כמובן הכל בהתאם להגדרות הפרטיות ומוכנות השיתוף שלכם. 

כל הפעולות הרבות שיופיעו בפרופיל שלנו, יוצגו בטיקר החדש מצד ימין שנוסף לפייסבוק בימים האחרונים, פעולות "קטנות יותר" וחשובות פחות יוצגו באותו טיקר, כך שמצד אחד החברים שלנו לא יפספסו אותן ומצד שני זה לא "יעצבן אותם" ולא יופיע בניוז פיד שלהם, אלא אם מדובר במשהו חשוב במיוחד כמובן. 

אין תמונה
פתחו עם קטע סטנד אפ. אנדי סמברג (מימין) ומארק צוקרברג

שיתוף מוזיקה, סרטים וחדשות 

 

אותו טיקר יאפשר לגולשים לעבור חווית שיתוף משודרגת גם כשהם מאזינים למוזיקה, רואים סדרות או סרטים. בשיתוף עם חברת Spotify פייסבוק תאפשר להאזין למוזיקה דרך האתר יחד עם החברים שלכם, לראות לאיזה שירים הם האזינו בעבר, ואילו פייליסטים הרכיבו. אותו הדבר לגבי צריכת סרטים וסדרות. 

מלבד השיתוף, צוקרברג מאמין שהשירות יאפשר למשתמשים לגלות תכנים חדשים שהם לא הכירו עד כה. 

 

השינויים הרבים נמצאים כרגע בשלב הביטא, ובשבועות הקרובים יכנסו לתוקף בפרופילים השונים ברחבי העולם.

 

 

>> אהבתם את השינוי? טקבקו 

 

>> כך תתקינו את הטיימליין בפרופיל שלכם בחמש דקות