פייסבוק שחררה השבוע (ב׳) את אפליקצית Moments, המציעה דרך חדשה לשיתוף תמונות עם חברים בצורה מעט יותר אינטימית. האפליקציה תאפשר לכם "לשים יד" על התמונות בהן אתם מתועדים, גם אם הן נמצאות אי שם בסמארטפונים של בני המשפחה והחברים.

המשמעות: סוף כל סוף תוכלו לאסוף את כל התמונות שלכם שצולמו באירועים, חגיגות, טיולים או סתם בילויים שגרתיים ש"דרשו תיעוד" ולרוקן מזיכרון המכשיר לא מעט תמונות של חבריכם שפשוט לא נעים לכם למחוק.

בעידן בו אירועים חגיגיים יותר או פחות מתועדים על ידינו ועל ידי החברים שלנו באופן תדיר - ויש שיגידו קצת מוגזם - באמצעות הסמארטפונים, בלתי אפשרי לעקוב אחר כל אותן תמונות. גם אם חלק מהן משותפות באופן מיידי או בשלב מאוחר יותר באמצעות הרשתות החברתיות השונות או אפליקציות המסרים המיידיים, סביר להניח כי ניתן להרכיב תיקיות שלמות במכשירים של כולנו המורכבות מתמונות של חברים שמעולם לא שותפו וכנראה גם לא ישותפו.

עוד ב-Geektime:
ביטורנט מציגה: שיתוף קבצים גדולים בין סמארטפונים
פיתוח חדש ידאג לצמחים הכי מפונקים שלכם; על הכוונת: תעשיית הקאנביס

האפליקציה החדשה מבית פייסבוק נועדה "להציל" מאות תמונות הקבורות אי שם בגלריית המצלמה שבמכשיר, ולשתף את חבריכם בתמונות בהן הם מופיעים בלחיצת כפתור. האפליקציה עושה זאת על ידי סידור התמונות בקבוצות, בתור אלבומים המבוססים על מועד צילומן והאנשים המזוהים בהן. מכיוון ש-Moments מבוססת על טכנולוגיית זיהוי הפנים המוכרת של Face.com הישראלית, אותה רכשה פייסבוק, היא תסרוק ותחפש פרצופים מוכרים בגלריית התמונות במכשירכם ותציע לכם לסנכרן את התמונות עם האנשים המופיעים בהן.

 

בעוד שפייסבוק נכנסה לעולם שיתוף התמונות קצת באיחור, היא מתעלה על הפערים די בקלות בעזרת שני יתרונות שיש לה על המתחרים; ראשית, פייסבוק יודעת מי החברים שלנו, כך שלא נצטרך להזין זאת באופן ידני. שנית, ביכולתה למנף את האפליקציה באמצעות יישום המסנג׳ר, שבו כ-700 מיליון משתמשים.

אם שיתפתם בתמונות עם חבר אשר עושה שימוש באפליקציה, התמונות אמורות להסתנכרן אוטומטית לאוסף התמונות מאותו אירוע. מנגד, במידה והיישום אינו מותקן במכשיר של החבר, הוא יקבל הודעה בפייסבוק מסנג׳ר שתודיע לו על שיתוף התמונות שלו, אך על מנת לצפות בהן יהיה עליו להוריד את האפליקציה. בינינו, מי יסרב להצעה כזו?

האפליקציה זמינה להורדה למכשירי אנדרואיד ואייפון, כרגע רק בארה"ב, אך צפויה להיות זמינה בשאר העולם בקרוב.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime