פייסבוק ממשיכה להילחם בגוגל פלוס: הודיעה הלילה (ג') בבלוג הרשמי שלה על שינויים גרנדיוזיים בהגדרות הפרטיות, שיתוף סטטוסים, תיוג תמונות וגם נפרדה מהפלייסס.

מדובר בשינוי הגדול ביותר בהיסטוריה של פייסבוק, שמאז הקמתה סבלה מלא מעט מביקורת על פגיעתה בפרטיות הגולשים. גם הרשת החברתית החדשה של גוגל, גוגל+ השפיעה על החלטתה לשפר את חווית המשתמש.

אין תמונה
מתייגים גם אנשים שהם לא החברים שלכם

לפניכם השינויים החדשים שאמורים להיכנס לתוקף בהדרגה בתוך ימים ספורים:

תיוג תמונות וסטטוסים

אחד השנויים המשמעותיים ביותר הוא האפשרות לצפות ולאשר תמונות שתויגתם בהן לפני שאלה מופיעות בפרופיל – המשמעות: לא עוד תמונות מביכות שהחברים החליטו לתייג אתכם.

שינוי נוסף וגדול הוא האפשרות לתייג אנשים שהם לא החברים שלכם בפייסבוק ודפים שלא עשיתם להם לייק. גם במקרה זה המתויג יצטרך לאשר את התמונה לפני שהיא תופיע בפרופיל שלו.

אותם שינויים חלים גם על תיוג שמכם בסטטוסים כתובים.

ועוד תוספת: כשאתם מורידים את התיוג, פייסבוק מציעה שתי פעולות שאתם יכולים לבחור בקליק אחד: לבקש ממי שתייג אתכם למחוק את התמונה או לחסום את המתייג. 

אין תמונה
חוסכים את הפדיחות עם אישור תיוגים

המעגלים של גוגל פלוס מגיעים לפייסבוק

כשהרשת החברתית החדשה של גוגל הושקה, סידור קל של החברים במעגלים היה אחת הבשורות החדשות שהבדילו אותה מפייסבוק.

השינוי החדש בפייסבוק מנסה לצמצם את הפער. מעכשיו גם ברשת החברתית של מארק צוקרברג יש אפשרות נוחה לבחור מי אתם רוצים שיראה את העדכון שלכם, ממש בזמן שאתם מפרסמים אותו, בניגוד לאופציה הקודמת בה נדרשתם להגיע לעריכת פרופיל כדי לשנות את ההגדרות. פוסטים קיימים ניתן לשנות בדיעבד.

אין תמונה
המעגלים של גוגל פלוס משתלטים על פייסבוק

האני במראה – לראות  איך אחרים רואים את הפרופיל שלי

שינוי קטן ונחמד מאפשר לכם בקליק אחד לראות איך אחרים רואים את הפרופיל שלכם. כפתור ה- View as יראה לכם איך חבריכם, חברים של חבריכם או אנשים רנדומאליים ברשת רואים את הפרופיל שלכם.

כך תוכלו לדעת בקלות אילו פרטים נחשפים בפני כל צופי הפרופיל שלכם ולשנות את הגדרות בהתאם.

אין תמונה
אני כמו שאחרים רואים אותי

פייסבוק פלייסס – כבר לא

ברוח השינויים פייסבוק הרגה את פייסבוק פלייסס, שירות המאפשר לעשות צ'ק אין במקומות בהם ביקרתם (או שלא), ומעכשיו הודעה על מיקום תיעשה על ידי תגיות מיקום, ומעכשיו ניתן לעשות זאת גם דרך המחשב הנייח ולא רק מהטלפון הנייד. 

>> עכשיו הרבה יותר קל ונוח להאזין למוזיקה ביוטיוב

>> וגם: גוגל סטריט וויו הושק בישראל - האם הפרטיות שלכם בסכנה?