התמונה שצילמתם אתמול בערב? פייסבוק יודעת מי מופיע בה! ולא רק זה - היא גם תטרך להודיע לכם שהיא יודעת ותציע לכם לשתף כל תמונה עם כל מי שהפנים שלו מופיעות בה. דרך פייסבוק מסנג'ר, כמובן.

אתמול השיקה פייסבוק פיילוט ראשוני לתכונה חדשה בשם Photo Magic, המתבססת על תוכנת זיהוי הפנים של הרשת החברתית ומביאה אותה לשיא חדש של הטרדה: התוכנה תסרוק את כל התמונות על הסמארטפון של המשתמש - אלו שכבר צולמו ואלו שיצולמו בעתיד - ותציע משתמש לשתף כל אחת מהן עם האנשים המופיעים בה.

השיתוף של Photo Magic ייעשה דרך פייסבוק מסנג'ר. נראה שמדובר בדרך של החברה לעקוף את אפליקציית Moments שעושב בערך את אותו דבר, אך משתמשים מעטים בלבד טרחו להוריד אותה, בניגוד למסנג'ר שלה כ-700 מיליון משתמשים המשתפים בכל יום קרוב ל-10 מיליארד תמונות (9.5 מיליארד בחודש שעבר). האפליקציה אף תיצור קבוצות אוטומטיות לשיתוף תמונות בהן מופיע יותר מחבר אחד.

כל זה ייעשה בלחיצה אחת בלבד - האפליקציה רק תשאל את המשתמש האם לשתף את התמונה עם החברים שזוהו בה או לא.

לטענת פייסבוק, השירות פותר את בעיית המוני התמונות של חברים שמתייבשות על המכשירים שלנו בלי שהמצולמים יראו אי פעם. אבל מצד שני, זהו שירות שעלול להפוך מהר מאוד למטרד, כשכל צילום בסלולרי ילווה בחלון קופץ שיבקש לשתף את התמונה עם המצולמים והמוני תמונות ישותפו עם העולם במקום להישאר פרטיות.

כאמור, כרגע מדובר בפיילוט בלבד, הזמין למשתמשי אפליקציית המסנג'ר לאנדרואיד של פייסבוק באוסטרליה, ובהמשך השבוע גם לאייפוניסטים במדינה המשתמשים במסנג'ר. אך מכיוון שסביר להניח שבעתיד הלא רחוק יגיע השירות לכל העולם, ניתן כבר כעת לחסום אותו על ידי כניסה להגדרות וכיבוי תיוג הפנים שלכם בפייסבוק.