האבולוציה של הפיד בפייסבוק הפכה אותו במהלך השנים מזרם עדכונים מהחברים לאוסף אקראי של סטטוסים פוליטיים, מצחיקים או פרסומיים של כמה פייסבוקאים פופולאריים במיוחד שאתם לא באמת מכירים. אמנם, לאחרונה הציגה החברה אפשרות לבחור חברים שיופיעו לכם תמיד בראש הפיד, אבל אפילו זה לא מספיק כדי לגאול את הפיד מהתחושב שאיבדנו את השליטה עליו, ויחד איתה את החשק לקרוא אותו.

אבל אנחנו ב-NEXTER מצאנו, לגמרי במקרה, דרך לזכות חזרה בפיד המקורי שלכם, זה שהציג עדכונים מהחברים והעמודים שבאמת אכפת לכם מהם, לפי הסדר ובלי פרסומות או סטטוסים מלפני יומיים שקופצים לפתע בין שני סטטוסים מהבוקר בגלל שמישהו שאתם לא מכירים הגיב עליהם.

כך תיצרו את הפיד האמיתי שלכם:

באתר פייסבוק, לחצו על "תחומי עניין" (Interests) שנמצא בסרגל הצד מתחת לקבוצות.

לחצו על כפתור "הוסף תחומי עניין" (Add Interests).

הקלידו שם בתיבת הטקסט ולחצו על אחד משני כפתורי "צור רשימה".

בחלון הזה תוכלו לבחור אנשים (חברים או אנשים שאתם עוקבים אחריהם) ועמודים (גם כאלה שלא עשיתם להם לייק) שיופיעו בפיד שלכם. צריך לסמן אותם ולהוסיף אותם אחד אחד (ניסינו, אין שום דרך לעקוף את זה), כך שאתם הולכים לבלות כאן לפחות כמה דקות טובות - אבל זה שווה את זה. אפשר גם להוסיף כמה חברים בתור התחלה כדי ליצור את הפיד ואחר כך לחזור לכאן להוסיף ולהסיר חברים ועמודים. לסיום לחצו על "הבא" (Next).

בחרו מי יכול לראות את הפיד שלכם - אנחנו ממליצים על "רק אני", כדי לא להעליב חבר שעלול לגלות שלא הוספתם אותו לפיד החדש שלכם.

אם אתם רוצים לערוך את רשימת האנשים והעמודים בפיד, לחצו במסך הרשימה על כפתור "נהל רשימה" (Manage List) ואז על "ערוך רשימה" (Edit List).

לסיום, כדי להקל על עצמכם להגיע לפיד הנקי שלכם מומלץ ללחוץ על גלגל השיניים המופיע מול שם הרשימה במעבר עכבר ולבחור "הוסף למועדפים".

אם עשיתם את הצעד הקודם, הגישה לפיד האישי האמיתי תהיה מהמועדפים, שמופיעים בראש סרגל הצד שלכם ברשת החברתית. אם לא הוספתם את הפיד למועדפים - הקישור אליו יופיע תחת "תחומי עניין" שבהמשך הסרגל הצידי (כפי שמופיע בתמונה הראשונה).

בסמארטפון אנדרואיד, הגישה לפיד מתבצעת בלחיצה על כפתור התפריט וגלילה מטה (אלא אם הוספתם למועדפים, ואז הפיד יופיע למעלה) עד Interests.

באייפון, הפיד מסתתר מאחורי See More...

ואז Feeds.

תתחדשו ותיהנו.