פייסבוק, סלולר (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
שוב מתחדשים | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

פייסבוק שוב משנה את המראה של ממשק אפליקציית המובייל שלה, לאחר הניסיונות האחרונים של הרשת החברתית להשתלט באופן מוחלט על מכשיריהם של משתמשי האנדרואיד השונים. כחלק מהמהלך הזה זכינו לפייסבוק הום, שהביא את הרשת החברתית ישירות אל מסך הבית של המשתמשים, ולאחר מכן את פייסבוק מסנג'ר, אפליקציית המסרים המיידיים אשר מציעה השתלטות על הודעות הסמס במכשיר האנדרואיד שלכם והתעדכנה לאחרונה בפיצ׳ר שיחות קוליות מובנה.

הפעם, פייסבוק בחרה לאמץ את הממשק השטוח, המאפשר למשתמשים לגשת אל כל הפיצ׳רים החשובים ברשת החברתית מבלי לנווט באמצעות תפריטים, אלא פשוט באמצעות הזזת המסכים מצד לצד. בעדכון החדש, ממסך הבית ניתן לגשת אל הניוזפיד, בקשות החברות, ממשק ההודעות המיידיות וההתראות, זאת לצד מסך ההגדרות שמקבל שטח נרחב יותר כתוצאה מהעדכון החדש.

עוד ב-Geektime:

כמו כן, ניתן לשתף סטטוס, להעלות תמונה או לבצע צ׳ק אין במידה ואתם צופים באייטם האחרון בניוזפיד שלכם, ישירות מהתפריט החדש שצץ בחלקו התחתון של המסך. בנוסף, בתפריט מסך ההגדרות בחירה ב-Mobile Data תפנה אתכם להתקנת אפליקציית Onavo Count, מבית היוצר של חברת Onavo הישראלית אשר נרכשה על ידי פייסבוק בחודש אוקטובר האחרון.

כך תקבלו את הממשק החדש של פייסבוק לפני כולם

על מנת לזכות בממשק החדש הרבה לפני כולם עליכם להיות חברים בקבוצת בוחני האלפא של אפליקציית פייסבוק, דבר שיאפשר לכם לקבל את כל העדכונים האחרונים מהרשת החברתית באנדרואיד וליהנות מהם, או לסבול מהם לפני כולם.

הרשמה לתכנית האלפא של פייסבוק אורכת מספר דקות, ללא תשלום ומתאפשרת לאחר ביצוע מספר צעדים פשוטים הדומים להרשמה לקבוצות בדיקה אחרות דרך ממשק הבדיקה של גוגל פליי. יש לציין, כי גירסאות האלפא של פייסבוק, כשמן כן הן, אינן גירסאות סופיות ויציבות, ועשויות לכלול התנהגות בלתי יציבה, לצד באגים פוטנציאליים מפעם לפעם.

  • ראשית, עליכם לוודא שאתם לא רשומים לקבוצת בוחני הבטא של פייסבוק, שכן יש גם קבוצה כזו, המקבלת עדכונים מאוחרים יותר של האפליקציה. תוכלו לעשות זאת דרך הלינק הזה. ליחצו על האייקון השני מימין, ליד אייקון גלגל השיניים ובחרו ב-Leave this group. במידה ואתם לא רשומים לקבוצת הבטא, תוכלו לעבור לסעיף הבא.
  • לאחר מכן, הירשמו לקבוצת בוחני האלפא של פייסבוק בלינק הזה, על ידי בחירה באפשרות Join This Group בראש הדף.
  • עכשיו הירשמו בתור בוחנים בממשק הבדיקה של Google Play. בלינק הבא, לחצו על כפתור Become a tester, וחכו לקבלת ההודעה You are a tester עם כתובת האימייל שלכם בגוגל פליי.
  • לאחר מכן, הורידו את האפליקציה המעודכנת מה-Play Store. מספר דקות לאחר ההצטרפות לקבוצת הבדיקה יופיע לכם עדכון ישירות להורדה דרך הסמארטפון. לאחר ההורדה, הפעילו את האפליקציה ובידקו אם קיבלתם את הממשק החדש.
  • במידה ולא קיבלתם את הממשק החדש, אפסו את הגדרות האפליקציה בצורה הבאה: לכו למסך ההגדרות, אפליקציות, חפשו את פייסבוק, בחרו בה ולחצו על Clear data ו-Clear Cache. הפעילו את האפליקציה מחדש – אתם אמורים כבר לראות את הממשק המעודכן והשטוח של פייסבוק, בדומה לצילומי המסך.

לידיעה באתר Geektime