וואטסאפ היא אמנם אפליקציית ההודעות הנפוצה בישראל, אבל אם להודות באמת, רובנו משתמשים גם במסנג'ר של פייסבוק, שהחברה מכריחה את המשתמשים להוריד מזה כשנה. למעשה, לפי דו"ח של חברת App Annie שיצא בשבוע שעבר, מסנג'ר היא האפליקציה בעלת מספר ההורדות השני הכי גבוה בהיסטוריה של חנות האפ-סטור של אפל - מייד אחרי אפליקציית פייסבוק הראשית והרבה לפני וואטסאפ או סנפצ'אט.

הטרדה בצ'ט פייסבוק
מכירים את אלה? ככה תשתיקו אותם | צילום: יאיר מור, NEXTER

לכן, עם כל הכבוד לעדכון שמאפשר להשתיק שיחות מסוימות בוואטסאפ, חשוב שנדע שגם במסנג'ר אפשר לסנן חברים מטרידים, וביותר מדרך אחת. קבלו אותן, מהקלה לכבדה:

הודעות, לא צ'ט

הדרך הבסיסית ביותר לסנן אנשי קשר בלתי רצויים בפייסבוק מוצעת באתר החברה, וגורמת להודעות שלם להגיע אליכם מבלי לפתוח את חלון הצ'ט, אלא רק התראה בראש המסך, שתפנה אתכם לעמוד תיבת ההודעות (זה שנראה כמו מייל).

כדי להפנות הודעות מאיש קשר לתיבת ההודעות, לחצו על כפתור גלגל השיניים בתחתית סרגל הצ'ט באתר ובחרו ב"הגדרות מתקדמות" (Advanced Settings).

בתיבה שתיפתח, ודאו שהאפשרות "Turn off chat for only some friends" (כן, ככה היא מופיעה גם בממשק העברי) מסומנת, התחילו להזין את שם איש הקשר המבוקש ובחרו בו מהאפשרויות שיוצגו. לסיום לחצו על "שמירה" (Save).

לחילופין, בעת שחלון הצ'ט עם איש הקשר פתוח, לחצו על גלגל השיניים ובחרו ב"כבה צ'ט עבור" (Turn Off Chat for).

השתקה

בסמארטפון, כמובן, אי אפשר לכבות את הצ'ט, בגלל ההפרדה בין אפליקציית ההודעות לפייסבוק עצמה. לכן, המקבילה בסמארטפון היא השתקת התראות מאיש הקשר.

כדי להשתיק התראות לחצו על כפתור ה-i בשיחה עם איש הקשר.

בחרו באפשרות Notifications.

בחלון שיצוף על המסך, תוכלו לבחור אם אתם רוצים להשתיק את איש הקשר לזמן קבוע מראש (15 דקות, שעה, 8 שעות או יממה) או עד שתבחרו אחרת.

חבר, אתה חסום

המוצא האחרון בפני חברים שממש עברו את הגבול הוא לחסום אותם מלכתוב לכם הודעות פרטיות - מבלי לחסום אותם מלצפות בסטטוסים שלכם ולהגיב להם.

כדי לעשות זאת מאתר פייסבוק, לחצו על כפתור גלגל השיניים בחלון הצ'ט עם הפרסונה נון-גראטה ובחרו "חסום הודעות" (Block Messages).

מהסמארטפון, לחצו על כפתור ה-i בחלון השיחה.

 

בחרו באפשרות Block.

הפעילו את המתג.

חשוב שתדעו שבמצב כזה, אם החבר ינסה לכתוב לכם הוא יקבל הודעה מפייסבוק על כך שחסמתם אותו.