אמש (ד'), פרסמו גורמים המזוהים עם אנונימוס הודעת אזהרה חדשה, כללית למדי, לפני המתקפה המקוונת המתוכננת ב-7 באפריל נגד ישראל. בהודעה נכתב (*בגרסה המקוונת של נאום הנשיא מהסרט "היום השלישי"):

"בוקר טוב, בעוד פחות משלושה ימים יחידה עלית של לוחמי סייבר כאן ב-#OpIsrael תשתף פעולה מרחבי העולם ואנחנו נשיק את מאבק האינטרנט הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית. עם המצאת האינטרנט, המילה הזו צריכה לקבל משמעות לגמרי חדשה עבור כולנו היום. אנחנו לא יכולים להבלע יותר על ידי ההבדלים הקטנוניים שלנו. אנחנו נהיה מאוחדים באינטרס שלנו. אנחנו שוב נילחם על החופש שלנו. חופש מעריצות, דיכוי, רדיפה והשמדה. אנחנו נלחמים על הזכות שלנו לחיות, להתקיים. 7 באפריל ייזכר כיום שבו העולם יכריז בקול אחד: 'אנחנו לא נובל בשקט לתוך החושך. אנחנו לא ניעלם ללא מאבק, ואנחנו נמשיך לחיות, אנחנו נשרוד'"

אנונימוס
"נילחם על החופש שלנו. חופש מעריצות, דיכוי, רדיפה והשמדה"

בואו לפייסבוק של נקסטר

ההודעה מצטרפת לסרטון נוסף שפורסמו חברי הקבוצה שבו נטען כי פעיליו מתכוונים "להכות את כל האתרים שנמצאים במרחב הקיברנטי הישראלי בתגובה ליחס הלא צודק לו זוכים תושבי רצועת עזה ואזורים אחרים". אחד הפעילים טוען בסרטון: "זו עומדת להיות המתקפה הגדולה ביותר שראינו נגד מדינה, זה עומד להיות ענק".

ברשימה הארוכה של למעלה מ-2,700 האתרים הישראלים (חלקם לא פעילים), שאנונימוס מתכננים לתקוף נמצאים בעיקר אתרי ממשלה, עיריות, ארגונים, מוסדות חינוך וחברות גדולות. אתרים שמככבים ברשימת החיסול הם בעלי סיומות gov ו-org. כמו כן אתרי אינטרנט גדולים כמו וואלה וגם mako. עוד ברשימה אתר הטכניון, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, אוניברסיטת תל אביב ועוד. 

7 באפריל - סכנה אמיתית? 

לפי רוני בכר, מנהל תחום תקיפה וסייבר באבנת אבטחת מידע, ההתקפה על גופים שונים במשק כבר בוצעה בשבועות ובחודשים האחרונים וב-7 באפריל יבוצעו רק התקפות לטובת עשיית רושם ושחרור מידע שנאסף ונצבר מתחת לראדאר. 

לדבריו: "ההישג האמיתי בתקיפה יהיה הפצת מידע רגיש או כזה שבאמת מייצר ערך מוסף מלבד עוד רשימת כתובות דוא"ל שבפועל בעיקר מביכות את הארגון אבל לא פוגעות בו באופן ממשי".

הוא מוסיף: "מהכרות עם מרבית הארגונים בישראל אני מעריך כי במקרה הגרוע ביותר 20% מסך הארגונים מועדים להיפגע בהתקפה נרחבת כפי שמתואר באיומים שמופצים ברשת. אלה בדרך כלל ארגונים קטנים שאין להם את המשאבים הכספיים להשקעה בהגנה היקפית איכותית. יחד עם זאת לבטח יבוצעו ניסיונות תקיפה של מספר ארגונים גדולים יותר ולו בשביל ניסיון הפגיעה המוראלית, לטובת הוכחת יכולת".

*עוד בנושא בבלוג MiddleEast-internet-monitor של ד"ר טל פבל.