אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
האקר חשף את הפרצה. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

לא רק לקוחות eBay צריכים להיות מודאגים מפריצת סייבר, מתברר שגם לקוחות הטלפון הקווי של חברת 013 חשופים: האקר שפנה למייל האדום של חדשות 2 Online טוען בשל פרצת אבטחה בנטוויז'ן 013 הוא השיג גישה ל-2,000 קווי טלפון של החברה. הוא אף הצליח להוכיח זאת בכמה שיחות טלפון שערך אלינו ממספרים אליהם פרץ - ולהדאיג את הנהלת החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עם הפרטים שיש בידי אני יכול להוציא וגם לקבל שיחות על חשבון הלקוחות של נטוויז'ין", טוען ההאקר. "זו גניבת קו לכל דבר ועניין. עם ציוד מסוים אפשר גם להאזין לשיחות שמבוצעות בקו".

לדברי ההאקר, לאחר שגילה אודות הפרצה הוא פנה במייל לחברה והתריע על פרצת האבטחה, אך לטענתו, בחברה לא התייחסו לפנייתו. "כבר שלושה שבועות שאני מתכתב עם החברה ולא קיבלתי מצדם שום תגובה עניינית", סיפר. "אמרתי להם שיש להם בעיה חמורה באבטחת המידע ובמקום להעביר את המידע לגורמים הרלוונטיים בחברה הם העבירו אותי מנציג אחד לשני. כשראיתי שהם לא מתייחסים לפנייה ברצינות החלטתי לפנות לתקשורת".

שיחת טלפון מפלילה

את התוכנה שפרצה את המערכת של נטוויז'ן כתב ההאקר בעצמו תוך כמה שעות. לדבריו, לא מדובר בתוכנה מסובכת במיוחד. "גם האקרים נוספים, לאו דווקא מישראל, יכולים לכתוב תוכנות דומות ולהוציא שיחות למספרים בתשלום כגון מספרי 1-900 וכך לקבל כסף על חשבון הלקוחות", הסביר. "אחרי החיוב כבר יהיה ללקוחות קשה להוכיח שהם לא ביצעו את השיחות הללו".

כדי להוכיח את טענותיו, ביצע האקר שיחות למערכת חדשות 2 Online מטלפונים קוויים של לקוחות נטוויז'ן אליהם פרץ. כשהתקשרנו לאותם לקוחות שעל חשבונם בוצעה השיחה, הם הביעו פליאה רבה נוכח המידע. "לא היה לי מושג שמישהו התקשר אליכם מהמספר הזה", אמרה אחת הלקוחות המופתעות. "אני רואה זאת בחומרה רבה ביותר שאנשים יכולים להתקשר למספרים על חשבוני". היא ציינה שבכוונתה לפנות לשירות הלקוחות של החברה ולתבוע הסברים.

מחברת נטוויז'ן נמסר בתגובה כי
 "החברה משתמשת באמצעי אבטחה מתקדמים ביותר. אנו מודים מקרב לב על האכפתיות של הפונה, מטפלים בזה בכל החומרה ופועלים לחסימה מיידית של הפרצה שנוגעת למוצר מיושן המשמש מעט מאד לקוחות ושאינו קיים כבר בסל המוצרים. במידה ומי מלקוחותינו נפגע - אנו נטפל בו מיידית".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.

לפניות לכתב: ItaiA@ch2news.tv