"ביקרתם באתר שנפרץ sheker-kolshehu.com" - הודעות כאלו עשויות להפוך בקרוב לחלק משגרת הגלישה שלכם באינטרנט, לפחות אם אתם משתמשים בפיירפוקס.

תוסף חדש לדפדפן הפופולארי, שנוצר על ידי עובד מוזילה ניהאנת סוּבְּרַמאניה, מקפיץ התראות בכל פעם שגולשים לאתר שנפרץ בעבר. הוא לא חוסם את הכניסה, אלא רק מזהיר ומעודד את הגולש להקליד את כתובת המייל או שם המשתמש שלו באתר, ולקבל מיידית תשובה האם פרטי החשבון שלו דלפו.

טרוי האנט, חוקר אבטחה שעובד מיקרוסופט ויצר שירות תחת הכותרת Have I Been Pwned ("האם נפרצתי?"), שעליו מבוסס התוסף, כתב בטוויטר כי "כמו שרבים מכם כבר הבינו, אנחנו עושים כמה דברים מדהימים עם מוזילה ו-Have I Been Pwned".


סוּבְּרַמאניה, מצידו, מציין שכרגע התוסף נמצא בשלבי בדיקה מוקדמים, ושמוזילה מנסה עדיין להחליט איך בדיוק לשלב את מערכת ההתרעות החוויית הגלישה. בכל אופן, לפי כל הסימנים ההתראות ימשיכו להיות "פושרות" למדי - כלומר, לא ישתלטו על המסך וינסו למנוע כניסה לאתר, אלא רק יקפצו כבועה מסוג כלשהו וינסו להעלות את המודעות של הגולשים לכך שאולי הם צריכים להחליף שמות משתמש וסיסמאות.

כרגע אפשר להתקין את התוסף בעצמכם - אם אתם משתמשים בגרסת מפתחים של פיירפוקס ויודעים מה לעשות עם קוד מקור. בהמשך, כאמור, הוא יהיה חלק בלתי נפרד מפיירפוקס.