תשעה חודשי מאסר ופיצוי בגובה 5,700 דולר - זה העונש שנגזר ביום שלישי על אדוארד מיירצ'יק, שהודה בגניבת תמונות עירום של ג'ניפר לורנס, קייט אפטון ומאות אנשים נוספים. את הכסף, אגב, הוא לא ישלם ללורנס.

מיירצ'יק, בן 29 מאילינוי, בן לשני שוטרים בגמלאות וגרוש עם ילד, פרץ בין נובמבר 2013 ואוגוסט 2014 לחשבונות ענן של 300 איש, ביניהם 30 מפורסמים. הוא נהג לשלוח מיילים שהתחזו להתראות מהחברות אפל וגוגל, ששלחו אותם לאשר את שם המשתמש והסיסמה באתרים שנראו כמו השירותים של שתי החברות אך העבירו את שמות המשתמש והסיסמה להאקר.

לטענת עורכי דינו, תומאס נידהאם וקולין שאנון, הוא אמנם השתמש בפרטים שהשיג כדי לגנוב תמונות עירום של הקורבנות, ביניהן כמה מפורסמות מאוד - אך מעולם לא הפיץ אותן. בנוסף, הם טענו כי "בזמן העבירה, מר מיירצ'יק סבל מדיכאון וראה בפורנוגרפיה ובחדרי צ'ט ניסיון למלא מעט מהריק והאכזבות שחש בחייו". הם הדגישו כי כאשר גילה כי מישהו הפיץ את התמונות שגנב הוא חווה חרטה והתקפי חרדה ונאלץ לעבור טיפולים פסיכולוגיים.

במסגרת הסדר טיעון עם התביעה, הודה מיירצ'יק בגניבת התמונות וביקש עונש של 9 חודשי מאסר. כמו כן, הוא התחייב לשלם 5,700 דולר לאחד הנפגעים שנאלץ גם הוא לעבור טיפול פסיכולוגי בעקבות דליפת תמונותיו הרגישות לרשת.

השופט צ'ארלס קוקוראס לא היה מרוצה מהעונש הקל יחסית ואמר במהלך הדיון כי התנהגותו של הנאשם היתה "מתועבת" - אך לאור הסכמת התביעה אישר את ההסכם.

בשנה שעברה נשפטו שני האקרים אחרים בפרשת דליפת תמונות העירום של ג'ניפר לורנס, קייט אפטון, קירסטן דאנסט, כריסטין ריטר, אריאנה גראנדה, ויקטוריה ג'אסטיס ואחרות. התביעה לא הצליחה להוכיח את הקשר של אף אחד מהם עם הפצת התמונות (או אחד עם השני), ולכן גם הם קיבלו עונשים קלים יחסית: ראיין קולינס (36) נשפט ל-18 חודשי מאסר ואילו על אנדרו הלטון (29) נגזרו רק 6 חודשי מאסר וקנס בגובה 3,000 דולר.