אין תמונה
"מידע חסר ערך"

ארגון האינטרנט אנונימוס חשף בימים האחרונים רשימה ארוכה של 600 אלף כתובות דואר אלקטרוני ששייכים למשתמשי המייל של אתר וואלה.

הכתובות פורסמו במסגרת עשרות פוסטים באתר pastebin, בו משתמשים האקרים רבים ובו פורסמו בעבר כתובות, סיסמאות ונתונים שונים של חשבונות ואתרים ישראלים שנפרצו. לצד כתובות המייל שפורסמו בסוף השבוע האחרון פורסמו גם הסיסמאות של תיבות המיילים – אך אלה מוצפנות בתקן MD5 כך שלא ניתן לפענח אותן ולכן גם לא ניתן לעשות בהן שימוש. לפיכך, הבהירו היום בוואלה כי "המידע שפורסם חסר ערך שכן הסיסמאות, שכביכול נחשפו, מוצפנות ולא ניתן לעשות בהן כל שימוש". עוד הבהירו באתר הישראלי כי "אנו פועלים לסגירה הרמטית של פרטי המשתמשים בחשבונות וואלה".

השימוש היחידי שכן ניתן לעשות ברשימת 600 אלף כתובות המיילים הוא עבור שירותי דיוור וספאמרים שונים, שיכולים למצוא באינטרנט את הרשומות ולהשתמש בהן כדי לדוור מוצרים ודואר זבל למאות אלפי משתמשים ישראלים. יש לציין כי את סיפור חשיפת הפרטים פרסם אתר האינטרנט האוסטרלי SC Magazine, העוסק בתחום אבטחת המידע.

מי שפרסם את הרשומות הללו הוא משתמש בשם Anon Sabre והוא עשה זאת תחת שם הקוד opsrael, קיצור של "מבצע ישראל" באנגלית (Opeation Israel). שם קוד זה שימש את ארגון אנונימוס מאז פרוץ מבצע "עמוד ענן", אז הודיע הארגון באמצעות אנשיו כי בכוונתו לתקוף אתרים של גופים ישראליים רשמיים.

לכתבה המקורית באתר גלובס